Rašford i Marsijal režirali novu pobedu Junajteda

Izvor: B92, 16.Jul.2020, 23:20

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su na gostovanju Kristal Palas 2:0 u 36. kolu Premijer lige.

Izabranici Olea Gunara Solskjera odigrali su dobru utakmicu u Londonu i zasluženo su došli do važna tri boda u borbi za plasman u Ligu šampiona.

Junajted je nastavio da diše za vratom Čelsiju i Lesteru koji se nalaze na treće, odnosno četvrtom mestu.

Srpski fudbaler Nemanja Matić nije igrao od starta i čim je ušao, u 62. minutu, uneo je svežinu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u vezni red "crvenih đavola". Sa druge strane Luka Milivojević odigrao je od prvog do poslednjeg minuta za Palas.

Junajted je do pobede predvodio duo Markus Rašford-Entoni Marsijal.

Englez je prvi načeo mrežu "orlova" u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena. Fernandeš je asistirao, a Rašford rutinski savladao Guaitu.

Na poluvreme se otišlo sa rezultatom 1:0 za goste. Treba spomenuti da je Luka Milivojević u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena imao odličnu šansu kada je iz slobodnjaka dobro šutirao. Njegov udarac odbranio je David de Hea.

U drugom periodu igre gledali smo dobar fudbal, obe ekipe imale su svoje šanse, a Junajted je u 78. uspeo da iskoristi jedno od mnogobrojnih šansi.

Rašford je ovoga puta asistirao, a Marsijal je bio strelac.

Kod gola Marsijala teško se povredio Patrik van Anholt i desnom beku se ukazivala pomoć nekoliko minuta. Zbog toga je utakmica produžena za čak jedanaest minuta.

Od prilika do kraja meča izdvajamo solo prodor Vilfrida Zahe koji je De Hea odbranio, kao i šuteve Rašforda i Fernandeša koje je Guaita sprečio sjajnim odbranama.

Mančester u narednom kolu čeka Vest Hem, dok Palas gostuje Vulverhemptonu.

U drugom meču termina od 21.15, ekipe Sautemptona i Brajtona odigral se bez pobednika 1:1.