Izvor: S media, 17.Jan.2011, 20:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Stefan Ćirić uspesno debitovao Londonskom filharmonijom
Talentovani mladi pijanista Stefan Ćirić sa velikim uspehom debitovao je sa Londonskim filharmonijskim orkestrom (London Philharmonic Orćestra) u Kongresnoj sali u Istbornu, gradu na jugu Engleske.
Ćirić je pred 1700 posetilaca sa slavnim britanskim orkestrom pod dirigentskom upravom Džemsa Blera (Jamesa Blaira) izveo Koncert za klavir br.3 Op.30 Sergeja Rahmanjinova uz ovacije publike.
"U sali >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << koja se zove Kongresno pozorište u gradu na obali mora u Engleskoj, juče sam održao koncert koji je zaista vrhunac moje dosadašnje karijere", izjavio je Tanjugu naš mladi pijanista Ćirić koji se već nekoliko godina profesionalno usavršava u Londonu.
"Presrećan sam što sam imao priliku da nastupam sa tako eminentnim orkestrom, za ovaj koncert sam se spremao od kad sam bio mali", kazao je Ćirić.
Prema rečima mladog umetnika Rahmanjinov Treci koncert je njegovo najomiljenije delo za klavir i orkestar koje je već svirao u Londonu 2005.godine.
"Hteo sam da se ovom koncertu ponovo vratim jer sam tada imao samo 19 godina", kazao je on i dodao da je uvek želeo da debi sa jednim velikim orkestrom bude, upravo Rahmanjinov Treći koncert.
Ćirić se nada da će biti još mnogo takvih nastupa sa velikim orkestrima zato se usavršava i dalje nakon studija na Kraljevskoj Muzičkoj Akademiji (Royal Academy of Music) u Londonu gde je diplomirao 2008. godine i magistrirao prošle godine.
"Usavršavanje će trajati još još mnogo godina, da bi postigao uspeh koji želim", rekao je mladi pijanista koga će publika u rodnom Beogradu moći da sluša na solističkom koncertu 5.aprila.
Na koncertu u Skupštini grada Ćirić će svirati klavirska dela Petra Iljiča Čajkovskog, Ludviga van Betovena, Volfganga Amadeusa Mocarta i Morisa Ravela.
Upitan da li će povodom jubileja kompozitora i jednog od najvećih klavirskih virtuoza svih vremena Franca Lista, čija se 200.godisnjica od rodjenja obeležava ove godine na muzičkim scenama širom sveta, svirati Lista, Ćirić je kazao da on voli Lista i svira njegova dela, da nije baš najomiljeniji kompozitor, ali uvek ima nešto od njegovih dela na programu.
Nakon završene Srednje muzičke škole "Mokranjac" u Beogradu, Ćirić (25) je nastavio usavršavanje u Londonu, kao stipendista internacionalne Persel muzičke škole(The Purcell Sćool).
Dobitnik nagrada na nacionalnim i medjunarodnim takmičenjima Ćirić je nastupao sa eminentnim srpskim i svetskim orkestrima. Kao solista održao je niz resitala i koncerata u Srbiji, Velikoj Britaniji, Holandiji, Španiji, Italiji, Francuskoj, Austriji, Kanadi, Kini.
U biografiji ovog mladog i izuzetno uspešnog umetnika ističe se impresivni kanadski debi u Glen Gould Studiu u Torontu, zatim 2009.godine je dobio Vigmor Hol nagradu Kraljevske akademije za muziku i nedavno je osvojio glavnu nagradu i nagradu publike na 60. Medjunarodnom pijanističkom takmičenju Vioti u Italiji.
(Tanjug)
Uspešan debi Stefana Ćirića s Londonskom filharmonijom
Izvor: Glas javnosti, 18.Jan.2011, 07:12
LONDON - Talentovani mladi pijanista Stefan Ćirić sa velikim uspehom debitovao je sa Londonskim filharmonijskim orkestrom (London Philharmonic Orchestra) u Kongresnoj sali u Istbornu, gradu na jugu Engleske...Ćirić je pred 1.700 posetilaca sa slavnim britanskim orkestrom pod dirigentskom upravom...








