
Izvor: B92, 18.Nov.2011, 16:25 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Okupiraj London zauzeo zgradu banke
London -- Grupa ljudi iz pokreta "Okupiraj London" upala je u napuštene poslovne prostorije u zgradi koja je u vlasništvu banke UBS u četvrti Hakni, u istočnom Londonu.
Banka je upozorila da će zatražiti od suda da izbace demonstrante koji su se već oglušili o naredbu vlasti da uklone šatore i napuste prostor ispred Katedrale Svetog Pavla, gde su od 15. oktobra.
"Svesni smo situacije i preduzimamo odgovarajuće >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << korake", saopštila je portparolka poznate banke.
Suprotno tome, demonstranti su odlučili da krenu u akciju u skladu sa imenom pokreta i sinoć su zauzeli prostorije banke, proglasivši "povraćaj javne imovine", prenela je agencija AP.
"Pošto banke uzimaju domove porodicama, prazne prostorije u vlasništvu treba da budu vraćene ljudima", rekao je jedan od učesnika antikapitalističke kampanje.
Iz pokreta su saopštili da zgrada neće biti korišćena za stanovanje, već kao prostor za sastajanje ljudi, pod nazivom "Banka ideja".
Demonstranti su saopštili da je to prva zgrada koju je pokret "prisvojio" od početka organizovanja kampanje protiv korporacijske gramzivosti