Nemački tenkovi na putu za Litvaniju u okviru misije NATO

Izvor: RTS, 31.Jan.2017, 18:06   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nemački tenkovi na putu za Litvaniju u okviru misije NATO

Da bi pojačali prisustvo NATO-a u istočnim zemljama članicama Alijanse, nemačke trupe i tenkovi zaputili su se u Litvaniju, javlja AP.
Iz nemačke vojske je saopšteno da se 36 vozila, uključujući i oklopna borbena vozila tipa "bokser", utovaruje na voz koji će se uputiti ka gradu Rukli u Litvaniji.

Nemačka će predvoditi >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << borbenu grupu od 1.000 vojnika, sa 450 svojih trupa, uključujući glavne borbene tenkove "leopard 2" i pešadijska borbena vozila tipa "marder".
Pored Litvanije, borbene trupe predvođene Kanadom, Britanijom i SAD biće stacionirane u Poljskoj, Letoniji i Estoniji, kao deo NATO misije.

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.