Izvor: HotSport.rs, 17.Sep.2015, 15:54   (ažurirano 02.Apr.2020.)

ĐORĐEVIĆ: U Litvaniji je košarka kao religija

Srbija i Litvanija u petak od 21.00 sat igraju u drugom polufinala eurobasketa, a selektor Aleksandra Đorđević izuzetno respektuje rivala.

- Litvanija je jedan od fizički najspremnijih protivnika, ne samo ove godine, već poslednjih 20 godina od kako su iskristalisali taj svoj način igre. Oni neguju svoju školu i to je toliko očigledno. Od kada >> Pročitaj celu vest na sajtu HotSport.rs << su se osamostalili, nisu propustili ni jedne Olimpijske igre… Imaju fenomenalnu deceniju iza sebe. Njima je košarka kao religija, imaju navijače, koji ih uvek prate. Očekujem težak duel – rekao je Đorđević novinarima u Lilu, a prenosi Beta.
Da li naša ekipa može da se nosi sa Litvanijom po fizičkoj spremnosti?
- Da ne mislim tako, ne bih bio ovde. Mi imamo svoje kvalitete, igru, znanje… Gledaćemo da iskoristimo svoje prednosti u sutrašnjoj utakmici, koja neće biti ni malo laka.
Breme favorita je njegovom timu odmoglo u utakmicama osmine i četvrtine finala.
- Nije nam pomoglo, jer nismo imali tu neku tečnost, mirnoću, i u načinu igre nismo bili dobri. Videlo se nekim trenucima da nije dobro… Ipak, imamo karakter i mentalnu snagu da se nosimo s tim. Momci su zaslužili ovaj rezultat – rekao je Đorđević.
Utakmica između Srbije i Litvanije igraće se sutra od 21.00. U drugom polufinalu EP danas se u istom terminu sastaju Francuska i Španija.
Pogledajte i kako je izgledao današnji trening, ali i šta poručuju Litvanci.
The post ĐORĐEVIĆ: U Litvaniji je košarka kao religija appeared first on HotSport - Sportske vesti na jednom mestu i uvek na vreme.
Pogledaj vesti o: Košarka

Nastavak na HotSport.rs...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta HotSport.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta HotSport.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.