Izvor: RTS, 16.Jul.2020, 21:35

Pobeda Lestera na putu ka Ligi šampiona

Fudbaleri Lestera savladali su Šefild junajted sa 2:0 u meču 36. kola Premijer lige. U drugom meču Everton i Aston Vila odigrali nerešeno 1:1.
Lester je novom pobedom došao na 62 boda i dva kola pre kraja zauzima četvrtu poziciju koja vodi u Ligu šampiona. Šefild je sa 54 boda na osmoj poziciji i zaostaje dva boda za mestom koje vodi u evropu. Everton je 11. sa 46 bodova, dok je Aston Vila 19. sa 31 bodom i grčevito se bori da >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << izbori opstanak.

Lester je pove u 29. minutu. Brz napad domaćina, lopta je došla do Tomasa na levoj strani, ovaj na sredini šesnaesterca pronalazi Pereza koji preciznim udarce pogađa mrežu.
Drugi gol domaćin je postigao u 79. minutu. Vardi je povukao kontru po levoj strani, na suprotnoj uočio je Greja koji sjajnim udarcem šalje loptu iza leđa golmana Hendersona.