Janković: Legalizacija da stoji u Ustavu

Izvor: NaDlanu.com, 10.Jun.2013, 20:22   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Janković: Legalizacija da stoji u Ustavu

Zaštitnik građana pozvao nadležno ministarstvo i vladu da dostave predlog zakona kojim se legalizacija bespravno podignutih objekata stavlja u ustavni okvir.

Zaštitnik građana Saša Janković u saopštenju podseća da je Ustavni sud u decembru 2012. godine doneo odluku o neustavnosti odredbi o legalizaciji u Zakonu o planiranju i izgradnji, ali ju je objavio tek šest meseci kasnije, odnosno 7. juna, kako bi vladi i parlamentu dao priliku da pripreme i usvoje valjan >> Pročitaj celu vest na sajtu NaDlanu.com << propis o legalizaciji.Ta institucija napominje da ni posle pola godine predlog rešenja za bespravno podignute objekte nije upućen u skupštinsku proceduru.U međuvremenu, kako navode, do 7. juna primenjivan je neustavan zakon, a nakon tog datuma postupci koji nisu okončani ne mogu da se nastave, a odluke donete u njegovoj primeni ne smeju biti izvršene."Sadašnja situacija suprotna je pravnoj državi i lišava gradjane pravne izvesnosti", kako one koji su podneli zahteve za legalizaciju, tako i one koji očekuju da se bespravno podignuti objekti sruše", stoji u saopštenju.Zaštitnik građana podseća da je predlagač jednog dela odluke Ustavnog suda o neustavnosti odredbi o legalizaciji, kojim je "neustavno napravljen paralelan pravni režim za ostvarivanje prava koji je bio povoljniji za prekršioce zakona nego za one koji su ga poštovali".Izvor: B92
Pogledaj vesti o: Legalizacija,   Legalizacija objekata

Nastavak na NaDlanu.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NaDlanu.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NaDlanu.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.