Izvor: B92, 13.Avg.2012, 21:46 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Stiže Born, nabavite karte
Karte za premijerne projekcije akcionog trilera "Bornovo nasleđe" u bioskopima u Beogradu, Kragujevcu i Nišu, zakazane za 22.avgust, puštene su u prodaju, saopštio je danas distrubuter "Taramaunt".
Premijerne projekcije filma "Bornovo nasleđe" reditelja Tonija Gilroja sa Džeremijem Renerom u glavnoj ulozi, biće u bioskopima "Sinepleks" u Beogradu i Kragujevcu i "Vilin Grad" u Nišu.
U nastavku priče o glavnom junaku Bornu, sa kojim se publika upoznala pre deset >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << godina, scenarista i reditelj Gilroj proširuje lik koji je stvorio Robert Ladlam.
Prvi film "Bornov identitet" snimljen je 2002.godine, u režiji Daga Limana, drugi "Bornova nadmoć" 2004.godine i treći "Bornov ultimatum" 2007.godine režirao je Pol Gringras. Borna je u sva tri filma igrao Met Dejmon.
Publika se pre deset godina upoznala sa Bornom kad je onesvešćen izvučen iz Mediterana i kroz tri filma pratila je njegov put u kome je pokušavao da ostane živ i da otkrije svoj identitet. Gledala je kako CIA pokreće očajnički lov na njega po celom svetu.
Saznali su za Tredstounov program i Bornove specijalne sposobnosti, a na kraju trilogije dobija novog heroja koji će morati da se bori da bi ostao u životu kad njegov program iznenada postane prepreka.
Film "Bornovo nasleđe" je nasleđe onoga što je bilo ranije.Pored Renera u filmu igraju Rejčel Vajs, Edvard Norton, Stejsi Kič i Oskar Ajzak, a svoje uloge iz prethodnih delova ponavljaju: Alber Fini, Džoan Alen, Dejvid Stratern i Skot Glen.
Pogledaj vesti o: Kragujevac












