Izvor: B92, 27.Maj.2014, 17:42 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Uvažena žalba Bojana Pajtića
Novi Sad -- Vojvođanski odbor Demokratske stranke saopštio je da je Izvršni odbor DS-a poništio odluku kojom su proglašene kandidature za predsednika stranke.
Kako se navodi u saopštenju vojvođanskog odbora DS-a, Izvršni odbor stranke uvažio je žalbu kandidata za predsednika demokrata Bojana Pajtića i poništio odluku Organizacionog odbora za izbornu skupštinu kojom su proglašene kandidature za predsednika DS-a.
Drugi kandidat za predsednika DS je sadašnji predsednik >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << stranke Dragan Đilas, a izborna skupština je zakazana za 31. maj.
U saopštenju vojvođanskih demokrata se navodi da su poništene odluke opštinskih i gradskih povereništava DS-a.
Izvršni odbor je naložio Organizacionom odboru da proveri i tačno utvrdi koje su podrške date kandidatima važeće i u skladu sa aktima DS-a, kao i da nakon provere donese odluku, obavesti kandidate, delegate i javnost o konačnom broju podrški koju su kandidati dobili od opštinskih odbora.
Ova poslednja odluka ne znači da će doći do odlaganja izbora u DS-u niti da su poništene kandidature Dragana Đilasa i Bojana Pajtića za predsednika demokrata.
Organizacioni odbor je u subotu 24. maja potvrdio kandidature za stranačke izbore u DS-u 31. maj i naveo da je Đilasovu kandidaturu Đilasa podržalo 80 odbora, a Pajtića 50 odbora.
Đelić, Lečić, Domazet, Milosavljević za Pajtića
Predsedničku kandidaturu Dragana Đilasa podržavaju Goran Ješić, Borko Stefanović, Dragan Šutanovac, Nataša Vučković i Maja Videnović koji su i Đilasovi kandidati za potpredsednike DS-a.
Vojvođanski DS je inače danas saopštio da Pajtićevu kandidaturu za predsednika DS-a javno podržali svi članovi koji su bili u Vladi Srbije Zorana Đinđića. To su bivši ministri Božidar Đelić, Branislav Lečić, Dragan Domazet, Slobodan Milisavljević.
Kako je navedeno u saopštenju Pajtićevog Izbornog štaba, Božidar Djelić je istakao da je Pajtić "intelektualac čija hrabrost i tolerantnost trebaju Srbiji u vremenima koja su pred nama", dok je Branislav Lečić naveo da Srbija mora da ima jaku opoziciju koju može predvoditi Pajtić i dodao da ga zbog toga podržava.
Očekivanja Dragana Domazeta su da će Pajtić, kao kandidat, "imati snage da okupi kvalitetne ljude u stranci i u Srbiji i načini suštinsku reformu, kako Srbije, tako i Demokratske stranke".
Slobodan Milisavljević je ocenio da umerenom i mudrom politkom Pajtić može okupiti ne samo ljude iz stranke, već i celu opoziciju i gradjane. Pajtić je zahvalio na podršci i najavio da će svi kvalitetni ljudi koji imaju veliko iskustvo i dobre rezultate biti deo njegovog tima za reformu stranke i Srbije, navedeno je u saopštenju Pokrajinskog odbora DS.
Đilas i Pajtić kandidati za predsednika DS, odnos snaga 53:43
Izvor: Press, 27.Maj.2014
Kako se navodi u saopštenju DS, Ðilasa je kandidovalo 45 opštinskih i osam gradskih odbora, a Pajtića 39 opštinskih i četiri gradska odbora...Kandidati za potpredsednike DS su Goran Ješić, koga je kandidovalo 39 opštinskih i sedam gradskih odbora, Borislav Stefanović (45 opštinskih i devet...



















