Izvor: Blic, 22.Maj.2011, 18:45 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Nastavljeni sukobi u Advokatskoj komori Beograda
BEOGRAD - Članovi Advokatske komore Beograda odlučili su na današnjoj sednici Skupštine da proglase nepostojećim sve odluke koje je donela Skupština Komore održana 15. maja ove godine, na Pravnom fakultetu u Beogradu, kao i da nijedna od tih odluka ne može da proizvodi pravno dejstvo.
Predsednik Advokatske komore Beograda Slobodan Šoškić rekao je da je Skupština Komore, koja je održana 15. maja, "nelegitimna i nelegalna”.
Šoškić je objasnio da je >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << grupa od 327 advokata tražila 10. februara da on sazove Skupštinu Komore na kojoj bi bile poništene sve odluke prethodnih skupština, počev od njenog izbora pre godinu dana.
On to nije uradio u predviđenom roku, zato što, kako tvrdi, inicijatori sazivanja Skupštine nisu u roku uradili ono što Statut Komore predviđa.
Šoškić je rekao da, pošto on nije sazvao Skupštinu i ona nije održana u roku od 30 dana, to su učinili advokati, koji su inicirali ovaj skup, ali ne u dodatnom roku od 30 dana, kako predviđa Statut, već su tek 11. aprila zakazali sednicu za 15. maj.
Računajući od 10. februara, prošlo je, znači, više od 60 dana, rekao je on.
Šoškić je naveo da, prema informacijama koje imaju, na toj Skupštini nije bilo više od 70 advokata, što znači da nije bilo uslova za njeno održavanje.
- Sve što su doneli je nelegalno i sve je suprotno Statutu - ocenio je Šoškić i dodao da je održavanje tog skupa suprotno Statutu iz dva razloga: Skupština nije u roku sazvana i nije imala uslove za rad i donošenje bilo kakvih odluka.
Na današnjoj Skupštini, kako je rekao Šoškić, bilo je prisutno 103 advokata.
Raskol u Advokatskoj komori
Izvor: B92, 22.Maj.2011
Beograd -- Sukobljene struje u advokatskoj profesiji i dalje ne uspevaju da se usaglase. Glavna rapsprava vodi se oko toga ko ima legitimno pravo da donosi odluke...Pored toga, predmet debata su novi zakon o advokaturi i uvođenje fiskalnih kasa...Skupština Advokatske komore Beograda kojoj je prethodno...




















