Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 02.Apr.2021, 12:41
Kulturu vratiti na velika vrata u obrazovanje (AUDIO)
Platforma „e Muzej“, kao nova mogućnost učenja povezivanjem škola i muzeja, obezbediće zanimljiviji pristup nastavi kombinovanjem školskih sadržaja sa muzejskim pričama. Platforma je deo nastojanja Ministarstva kulture da se kultura vrati u obrazovanje.
Tim povodom organizovana je onlajn konferencija na kojoj su muzejski stručnjaci razgovarali o iskustvima i potencijalima.
Muzej Vojvodine kao nosilac digitalizacije kulturnog nasleđa u Srbiji sa dugim pedagoškim >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << iskustvom već je priredio kulturne sadržaje za osnovce od 2 do 5 razreda kojima je muzej i namenjen.
"Jedan divna devojčica Petra Vulikić razgovara sa kustoskinjom i na taj način obrađuju nastavnu temu saobraćaja za 2. Razred OŠ sa sloganom "U zdravom telu i zdrav duh" i ona je obrađena kroz priču o muzejskom predmetu velosiped iz stalne postavke Muzeja" govorila je direktorka Muzeja Tijana Stanković Pešterac.
Platforma eMuzej razvijana je dve godine i dostupna je na računarima i mobilnim aplikacijama kaže Dejan Masliković iz Ministarstva kulture.
"Razvijeni su takvi moduli gde će zaposleni moći da ubacuju sadržaje, njihove kolege iz drugih muzeja da ih koriste i naravno, imaće pristup za korisnike" rekao je Masliković.
Cilj je da se kultura na velika vrata vrati u obrazovanje.
U doba pandemije i onlajn nastave ovo je prilika i da se školski sadržaji učine zanimljivijima, de se deca upoznaju sa nasleđem i da se neguje publika koja će se razvijati uz kvalitetne kultrune uticaje.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...




















