Pad popularnosti Hilari Klinton

Izvor: Akter, 17.Jul.2015, 11:11   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pad popularnosti Hilari Klinton

Kandidatkinja demokrata za predstojeće predsedničke izbore u SAD Hilari Rodam Klinton izgubila je podršku nekih demokratskih glasača, pre svega zbog otkrića da njenu kampanju finansira čitav niz donatora, pokazuju poslednje ankete

Prema poslednjim anketama agencije Asošiejted pres i agencije za proučavanje javnog mnjenja GFK, čiji su rezultati objavljeni ove nedelje, Klintonovu podržava 70 odsto demokratskih glasača, što je za 11 odsto manje u odnosu na april.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Akter <<
Gotovo četvrtina glasača iz redova demokrata Klinotovu vidi u lošem svetlu, navodi agencija Asošiejted pres.

Smanjena popularnost ne zabrinjava Klintonovu, koja kaže da ne voli da vidi takve rezultate anketa, ali da se nada da američki glasači shvataju da će se ona "boriti za njih".

"Zadovoljna sam podrškom koju imam", rekla je Hilari Klinton.

Prema mišljenjima nekih, ključni razlog pada popularnosti Hilari Klinton jeste njen karakter. Šest od 10 glasača misli da Klintonova ne pokazuje dovoljno "saosećanja".

"Mislim da su mnogi umorni od Hilari Klinton i da traže nešto novo", rekla je  jedna  američka gradjanka.

Juče je objavljeno da su vodeći kandidati u trci za predsednika SAD - Hilari Klinton i republikanac Džeb Buš ubedljivo ispred ostalih po prikupljenim sredstvima za kampanje sa skoro polovinom od 390 miliona dolara, koliko je ukupno prikupilo 22 kandidata.

Količina prikupljenih sredstava za kampanju odražava i koliko neki kandidat dobro stoji među pristalicama stranke, odnosno koliko su sponzori i donatori spremni da ulože u njega kao mogućeg pobednika.

Donacije za kampanju za stranačke izbore, na kojima se traži nominacija, ne može biti veća od 2.700 dolara.

Kandidati, međutim, mnogo više novca dobijaju preko takozvanih "nadpolitičkih akcionih odbora" poznatih kao "super PAK-ovi" (Super Political Action Committees - Super PACS), koji mogu prikupljati i trošiti neogranične količine novca, ali im nije dozvoljeno da zvanično koordinišu delovanje s političarima koje podržavaju.

Bivša državna sekretara i prva dama Hilari Klinton, koja nema značajniju konkurenciju među demokratama, prikupila je 45 miliona dolara u čekovima od 2.700 dolara ili manje. Super PAK "Prajortiz Ju-Es-Ej ekšn" (Priorities USA Action) pridodao je 15 miliona dolara.  

Nastavak na Akter...



Povezane vesti

Pad popularnosti Hilari Klinton

Izvor: NoviMagazin.rs, 17.Jul.2015

Kandidatkinja demokrata za predstojeće predsedničke izbore u SAD Hilari Rodam Klinton izgubila je podršku nekih demokratskih glasača, pre svega zbog otkrića da njenu kampanju finansira čitav niz donatora, pokazuju poslednje ankete...Prema poslednjim anketama agencije Asošiejted pres i agencije...

Nastavak na NoviMagazin.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Akter. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Akter. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.