Hilari Klinton: SAD posvećene stvaranju generacije bez side

Izvor: Blic, 24.Jul.2012, 00:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Hilari Klinton: SAD posvećene stvaranju generacije bez side

Državna sekretarka Sjedinjenih Američkih Država Hilari Klinton izjavila je danas u Vašingtonu, na 19. Međunarodnoj konferenciji o sidi, da će SAD ostati posvećene cilju stvaranja generacije bez te bolesti.

- SAD su posvećene i ostaće posvećene cilju da se pojavi generacija bez side. Nećemo odustati, nećemo posustati - rekla je Kintonova, >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << pozdravljena burnim aplauzima učesnika skupa.

- Zamislite dan kada više nećemo strahovati od te užasne zaraze i troškova i patnji koja nam ona predugo zadaje – istakla je ona.

Devetnaesta međunarodna konferencija o sidi otvorena je sinoć u Vašingtonu, uz učešće 25.000 delegata iz 190 zemalja, posvećenih borbi protiv te bolesti koja je izazvala smrt 30 miliona ljudi za 30 godina.

Konferencija o sidi, koja se prvi put posle 22 godine održava u SAD, trajaće do petka.

Povezane vesti: Obama pozvao Morsija u Vašington Hilari Klinton najavila povlačenje iz politike SAD Ohrabrujući rezultati studije vakcine protiv side Sida se u Srbiji leči zastarelom terapijom Hilari Klinton: SAD ne mogu da žive u strahu od terorizma

Nastavak na Blic...



Povezane vesti

Hilari obećala stvaranje generacije bez side

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 24.Jul.2012

VAŠINGTON -..Državna sekretarka SAD Hilari Klinton izjavila je juče u Vašingtonu, na 19. Međunarodnoj konferenciji o sidi, da će SAD ostati posvećene cilju stvaranja generacije bez te bolesti..."SAD su posvećene i ostaće posvećene cilju da se pojavi generacija bez side. Nećemo odustati, nećemo...

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.