Izvor: Blic, 07.Sep.2014, 22:50 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Preliminarni rezultati izbora u Majdanpeku: SNS ubedljivo vodi
Na izborima za odbornička mesta u Skupštini opštine Majdanpek, prema prvim rezultatima vodi lista „Aleksandar Vučić – Srpska napredna stranka“ sa 44,48 odsto, zatim slede „Demokratska stranka – Dragan Popović Pop“ sa 19,75 odsto i „Ivica Dačić – SPS, PUPS; JS i Socijaldemokratska partija Srbije“ sa 18,63 odsto glasova, >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << saopšteno je iz štaba SPS.
Grupa građana „Okupljanje za Majdanpek i Porečje“ osvojila je 3,14 odsto glasova, „Vlaška stranka“ - 2,3 , Grupa građana „Dosta je bilo – Saša Radulović“ - 2,8 odsto, i lista „Srpski pokret obnove – Iskreno za Majdanpek – Vladimir Božić“ je osvojila 4,4 odsto glasova.
Sva biračka mesta u Majdanpeku zatvorena su tačno u 20 sati, i ukupno je glasalo 58 procenata građana opštine Majdanpek.
Građani Majdanpeka uglavnom nisu želeli da komentarišu šta očekuju od buduće vlasti.
Oni koji su pristali kažu da su Majdanpeku najpotrebnija nova radna mesta i zapošljavanje.
Policiji u Majdanpeku, prijavljeno je da je u selu Mosna, ispred biračkog mesta došlo do incidenta, ali iz Opštinske izborne komisije kažu da to nije ugrozilo regularnost izbornog procesa.
- Incident koji se dogodio u Mosni, nije ugrozio regularnost izbora, s obzirom da se sve dešavalo van biračkog mesta, i tamo se glasanje odvijalo nesmetano – kaže Dejan Škorić, predsednik opštinske izborne komisije.
Za 31 odborničko mesto u Skupštini opštine Majdanpek, u trci su lista „Aleksandar Vučić – Srpska napredna stranka“, „Ivica Dačić – SPS,
PUPS; JS i Socijaldemokratska partija Srbije“, i lista „Demokratska
stranka – Dragan Popović Pop“.
Na glasačkim listićima nalazi se i Grupa građana „Okupljanje za Majdanpek i Porečje“, „Vlaška stranka“, Grupa građana „Dosta je bilo – Saša Radulović“, i lista „Srpski pokret obnove – Iskreno za Majdanpek – Vladimir Božić“.
Sva birališta otvorena su tačno na vreme, u 7 sati.
- Biračko mesto broj 8 otvoreno je na vreme, i u prvih sat vremena glasanje protiče u najboljem redu, a svoju dužnost ispunilo je 10 glasača – kaže Biljana Popović, predsednik komisije.
Opozicione stranke podnele prigovor na regularnost
Opozicione stranke, podnele su Opštinskoj izbornoj komisiji prigovor na regularnost lokalnih izbora.
-Grupa građana “Okupljanje za Majdanpek i Porečje” podnela je Opštinskoj izbornoj komisiji prigovor na regularnost, jer smatramo da je prekršen član 30 Zakona o lokalnim izborima, pošto na glasačkim listićima, pored punog naziva stranaka ne stoji ime prvih ljudi na listama, pa ispada da se ja u ovoj izbornoj trci takmičim sa Vučićem i Dačićem, i zato smatram da sam diskriminisan – kaže Isidor Igić, nosilac lista “Okupljanje za Majdanpek i Porečje”.
Dejan Škorić, predsednik OIK potvrdio je da je prigovor dostavlje.
-Lista “Okupljanje za Majdanpek i Porečje” uputila je opštinskoj izbornoj komisiji prigovor na izgled i sadržinu glasačkih listića. Odluku o ovom prigovoru komisija će doneti u toku večeri, nakon sednice – kaže Škorić, i dodaje da sem ovog više nije bilo prigovora na regularnost izbora.
Majdanpek, ubedljiva pobeda naprednjaka
Izvor: RTS, 07.Sep.2014
Srpska napredna stranka osvojila je 48,39 odsto glasova, saopštila Opštinska izborna komisija. Na drugom mestu je DS sa 23,15 odsto, a na trećem SPS sa 16,85 odsto osvojenih glasova. Ovakav odnos snaga naprednjacima obezbeđuje apsolutnu vlast u opštinskom parlamentu Majdanpeka...01.10 - SNS je osvojio...






