Počeo upis u srednje škole

Izvor: OkRadio.rs, 18.Jun.2012, 14:51   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Počeo upis u srednje škole

U svim vranjskim školama u ponedeljak je održano polaganje prijemnih ispita za upis u srednje škole, rešavanjem testa iz srpskog jezika. Prema podacima vranjskog odseka za obrazovanje prijemne ispite će polagati 1029 učenika koji su završili osnovnu školu na teritoriji grada, a u Pčinjskom okrugu 2808 učenika. Ministar  prosvete Žarko Obradović izvukao je ispitnu kombinaciju broj 2.  Obradović je kazao da  će ove godine 50 odsto zadataka biti nepoznato đacima. – Bila su dva probna testa u oktobru i aprilu, što je bila  prilika da đaci provežbaju  oblasti u kojima  su slabiji - kaže...

Nastavak na OkRadio.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta OkRadio.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta OkRadio.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.