Izvor: B92, 07.Mar.2016, 17:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Grčka upozorena: Držite se, ne možete zaobići
Brisel -- U Briselu počinje sastanak evrogrupe, na kom će evropski ministri finansija ponovo raspravljati o načinu rešavanja tekuće dužničke krize u Grčkoj
Šef evrogrupe Jerun Dajselblum je, po dolasku na sastanak, upozorio da se Grčka mora držati sporazuma o paketu pomoći, i poručio da će ministri saslušati "institucije", misleći na kreditore >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Grčke, kao i da će razmotriti dalje korake, prenosi britanski list Gardijan.
Dajselblum je insistirao na tome da zvanična Atina ne može da zaobiđe penzione refome koje zahtevaju kreditori.
"Potrebne su nam kredibilne i održive penzione reforme. Moramo ostati pri sporazumu koji smo postigli prošlog leta", rekao je Dajselblum, izrazivši nadu da će na današnjem sastanku čuti dodatne detalje o implementaciji penzionih reformi.
I evropski komesar za ekonomska pitanja Pjer Moskovi je rekao novinarima da očekuje da će evrogrupa "doneti jednoglasnu odluku" o povratku misije kreditora u Atinu kako bi se završila revizija programa pomoći.
Iako će sastanak evrogrupe biti u drugom planu zbog održavanja velikog samita EU o migracijama, on bi mogao da bude od ogromnog značaja, imajući u vidu neslaganje između Grčke i njenih kreditora u vezi sa implementacijom uslova iz programa pomoći, ocenjuje britanski Gardijan.




















