PSŽ ubedljiv u Barseloni, het-trik Mbapea

Izvor: Beta, 17.Feb.2021, 00:30

Fudbaleri Pari Sen Žermena pobedili su večeras u gostima ekipu Barselone sa ubedljivih 4:1, prvoj utakmici osmini finala Lige šampiona.Barselona je povela u 27. minutu golom Lionela Mesija sa penala, ali je PSŽ preokrenuo rezultat golovima Kilijana Mbapea u 32. i 65. minutu. Mojze Ken je u 70. minutu pogodio za 1:3, a konačan rezultat postavio je Mbape u 85. minutu.Revanš meč je na programu 10. marta.U prvih pola sata nije bilo velikih uzbudjenja, vidjena je samo po jedna šansa na obe strane. Medjutim, posle prekrašaja nad Frenkijem de Jongom u kaznenom prostoru i gola Mesija sa penala u 27. minutu utakmica "otvorila". Prvo je Dembele propustio dobru priliku da duplira prednost Barselone, da bi samo četiri minuta posle gola Mesija, PSŽ je izjednačio preko Mbapea. Lejvan Kurzava je iz prve proigrao Marka Veratija, a on je pronašao Mbapea koji je sjajno šutirao i savladao Ter Štegena. Do kraja poluvremena bilo je još prilika na obe strane, ali se rezultat nije menjao. PSŽ je bio opasniji na početku drugog poluvremena i to je pretvorio u gol u 65. minutu kada je Mbape odbijenu loptu poslao u mrežu. Pet minuta kasnije mrežu Barselone pogodio je i Ken, glavom posle centaršuta Leandra ...
Pogledaj vesti o: Liga Šampiona

Nastavak na Beta...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Beta. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Beta. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.