NANOGICA: Direktoru Velefarma Vučićeviću određen kućni pritvor

Izvor: Kurir, 21.Nov.2013, 19:52   (ažurirano 02.Apr.2020.)

NANOGICA: Direktoru Velefarma Vučićeviću određen kućni pritvor

Vučićević je u sredu uhapšen na osnovu poternice koja je za njim raspisana nakon pokretanja istrage za malverzacije u "Galenici" u maju, po nalogu Specijalnog suda u Beogradu

BEOGRAD - Specijalni sud u Beogradu odredilo je kućni pritvor nekadašnjem direktoru "Velefarma" Dragoljubu Vučićeviću, koji je nakon šest meseci skrivanja uhapšen na aerodromu "Nikola Tesla" prilikom dolaska iz Beča u Beogradu.

Vučićeviću je posle saslušanja, >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << krivično vanpretresno veće suda pritvor zamenio merom zabrane napuštanja stana uz elektronski nadzor, izjavila je portparol suda Dušica Ristić.

To znači da će mu službenici Uprave za izvršenje krivčnih sankcija staviti eletronsku napravu preko koje će biti kontrolisano da li poštuje zabranu napuštanja stana.

Vučićević je u sredu uhapšen na osnovu poternice koja je za njim raspisana nakon pokretanja istrage za malverzacije u "Galenici" u maju, po nalogu Specijalnog suda u Beogradu.

Vučićević je obuhvaćen optužnicom koja je u sredu 20.11. 2013. podignuta za malverzacije u Galenici kojom se on, bivši generalni direktor "Galenike" Nenad Ognjenović i još devetoro osumnjičenih terete da su to preduzeće oštetili za više od 900 miliona dinara.

Nastavak na Kurir...






Povezane vesti

MITO: Poreski inspektor od majke Ace Bulića tražio 10.000 evra!

Izvor: Kurir, 22.Nov.2013, 01:01

Uhapšen je kada je u restoranu jednog hotela, na osnovu prethodnog dogovora, od radnika koji radi u drugom preduzeću, takođe u vlasništvu Snežane Bulić, primio na ruke 10.000 evra - kažu u MUP Srbije..BEOGRAD - Uhvaćen na delu...Poreski inspektor M. V. (61) uhapšen je juče zbog sumnje da je...

Nastavak na Kurir...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.