Izvor: B92, 16.Jun.2016, 20:07 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Izložba o Stepincu odobrena u EP, ali istražićemo"
Brisel -- U kabinetu predsednika EP Martina Šulca saopšteno je da su dobili protestno pismo ambasadora Srbije pri EU Duška Lopandića zbog izložbe o Stepincu.
Ceo slučaj će biti istražen i onda će se odlučiti o eventualnoj reakciji, rečeno je u kabinetu Martina Šulca za RTS.
Takođe je rečeno i da su izložbu odobrile nadležne službe Evropskog parlamenta i da će ispitati da li je to učinjeno po pravilima.
Ministarstvo spoljnih poslova >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Srbije protestovalo je zbog izložbe o životu i radu Alojzija Stepinca, u organizaciji hrvatske poslanice Marijane Petir i Zagrebačke nadbiskupije.
Ambasador Srbije pri EU Duško Lopandić uputio je protestna pisma predsedniku Evropskog parlamenta Martinu Šulcu, kao i predsedavajućem Komitetu za spoljne poslove Evropskog parlamenta Elmaru Broku, predsedniku grupacije Evropske narodne partije (EPP) Manfredu Veberu, a o ovome je trebalo da obavesti i izvestioca za Republiku Srbiju Dejvida Makalistera i izvestioce iz senke i druge poslanike EP.











