Izvor: Radio Dunav, 13.Mar.2017, 08:51   (ažurirano 02.Apr.2020.)

DANAS POJAČANA KONTROLA UČESNIKA U SAOBRAĆAJU

Pripadnici saobraćajne policije Ministarstva unutrašnjih poslova sprovešće danas, 13. marta 2017. godine pojačanu kontrolu učesnika u saobraćaju, u okviru akcije pojačane kontrole korišćenja sigurnosnih pojaseva na svim evropskim putevima.
Akcija će biti sprovedena u 31 evropskoj državi (28 država članica EU, Švajcarska, Norveška i Srbija), koje sarađuju u okviru međunarodne organizacije TISPOL (mreža saobraćajnih >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Dunav << policija Evrope).
Tokom trajanja akcije, saobraćajna policija će istovremeno usmeriti aktivnosti i na otkrivanje prekršaja nepropisnog korišćenja telefona od strane vozača u toku vožnje.
U akciji će učestvovati maksimalan broj putničkih vozila, odnosno motocikala bez spoljnih obeležja policije – presretača. Takođe, biće angažovani policijski službenici koji će, u građanskom odelu, uočavati prekršaje vozača i putnika i informacije o vozilima, u kojima su uočeni prekršaji, prenositi patrolama koje će zaustavljati vozila i preduzimati zakonom propisane mere.
Iz MUP-a napominju da korišćenje sigurnosnih pojaseva na svim sedištima  značajno smanjuje rizik od stradanja u saobraćajnim nezgodama. U toku 2016. godine, u putničkim vozilima je poginulo 183 vozača i 98 putnika, dok je povređeno 6.890 vozača i 5.699. Od ukupnog broja nastradalih putnika, 55% je stradalo na prednjem, a 45% na zadnjem sedištu.

Nastavak na Radio Dunav...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Da li vezujete pojas u automobilu?

Izvor: Blic, 13.Mar.2017

U 31 evropskoj državi, među kojima je i Srbija, danas se sprovodi akcija kontrole vezivanja sigurnosnih pojaseva u automobilima.

Nastavak na Blic...

Pojačana kontrola saobraćajne policije

Izvor: JužneVesti.com, 13.Mar.2017

U okviru evropske akcije pojačane kontrole korišćenja pojaseva, saobraćajna policija će danas pojačati kontrolu u saobraćaju, napominju iz Ministarstva untrušnjih poslova. U akciji će, pored unifromisanih, učestovovati i saobraćajci u civilu, a biće korišćen i maksimalan broj “presretača”...Vezujete...

Nastavak na JužneVesti.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Dunav. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Dunav. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.