Šved se ispucavao, Valensija slavila u Rusiji!

Izvor: B92, 14.Jan.2020, 21:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši Valensije su savladali ekipu Himkija u gostima rezultatom 84:75 u utakmici 19. kola Evrolige.

Španski tim je upisao devetu pobedu u sezoni i izjednačio se po tom parametru sa Crvenom zvezdom, koja ima utakmicu manje i u sredu se sastaje sa Žalgirisom.

Sa druge strane, Himki je zabeležio 11. neuspeh u takmičenju i zauzima 11. poziciju na tabeli, uz meč više u odnosu na Fenerbahče, Olimpijakos >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i Baskoniju koji se nalaze na nižim pozicijama.

Španski tim je bolje ušao u meč i stekao šest poena viška posle prve deonice, ali je domaći sastav do poluvremena preokrenuo i imao tri poena prednosti uoči velikog odmora.

Valensija je uspela da vradi vođstvo pred ulazak u poslednji kvartal u kom je samo potvrdila pobedu.

Najefikasniji u redovima pobedničkog sastava je bio Fernando San Emeterio sa 18 poena, dok je Aron Dornekamp dodao 13.

Vanja Marinković je na terenu proveo nešto manje od pet minuta i za to vreme je upisao tri promašaja u šutu iz igre.

U ruskom sastavu je ponovo najviše poena postigao Aleksej Šved (18), ali je uspeo da promaši čak devet šuteva za tri poena.

Rus je imao po pet skokova i asistencija, ali i četiri izgubljene lopte.

Srpski reprezentativac Stefan Jović je na parketu proveo 36 minuta, upisao je 8 poena, 5 asistencija i 4 skoka.