Za železničku infrastrukturu 1,2 milijardi evra

Izvor: Mondo, 25.Mar.2015, 16:16   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Za železničku infrastrukturu 1,2 milijardi evra

Vlada Srbije obezbedila je sredstva više od 1,2 milijardi evra za projekte rehabilitacije železničke infrastrukture i obnove voznog parka Železnica, izjavio je savetnik potpredsednika vlade za oblast železnica Miroljub Jevtić.

"Vlada je obezbedila sredstva a cilj Ministarstva građevinarstva je da se investicije u železnicu u ovoj godini značajno ubrzaju", rekao je on.

U realizaciji tog cilja, ministarstvo je najveći pomak napravilo u realizaciji Aneksa 1 ruskog >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << kredita, odnosno na izgradnji drugog koloseka na relaciji Beograd-Pančevo.

"Aneksom ugovora bilo je predviđeno da se radovi završe u novembru 2016. godine, a angažovanjem ministarke Zorane Mihajlović i u saradnji sa direktrorom ruskih železnica uspeli smo da skratimo rokove i očekujemo već za 1. maj, odnosno šest meseci ranije da ćemo uspeti da završimo taj projekat", rekao je Jevtić.

On je kazao da ministarstvo prati realizaciju svakog projekta i aktivno učestvuje u svakom trenutku kada se primeti da dolazi do nekog zastoja.

"Ministarstvo je spremno da u narednom periodu učestvuje u radu radnih tela Železnica Srbije i da reaguje kod već preuzetih ugovornih obaveza kao što je rekonstrukcija tri severne deonice na Koridoru 10 i nabavka 27 dizel motornih vozova", naveo je on.

Nastavak na Mondo...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.