Veliki kritičar Svetske banke postao njen predsednik

Izvor: B92, 06.Apr.2019, 08:08   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Veliki kritičar Svetske banke postao njen predsednik

Vašington -- Dejvid Malpas, zvaničnik Ministarstva finansija SAD koga je kandidovao američki predsednik Donalad Tramp, izabran je za predsednika Svetske banke.

Njegov izbor jednoglasno je potvrdilo 25 članova Izvršnog odbora Svetske banke i Malpas će sledećeg utorka započeti petogodišnji mandat i zameniti dosadašnjeg direktora Džim Jong Kima, koji je ranije ove godine podneo ostavku, tri godine pre isteka mandata, prenosi AP.

Malpas je u Trampovoj administraciji >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << obavljao funkciju podsekretara za međunarodne poslove u Ministarstvu finansija i bio je dugogodišnji kritičar Svetske banke i njene sestrinske organizacije za kreditiranje - Međunarodnog monetarnog fonda.

Ipak, u okviru svog ministarstva, Malpas je prošle godine pomogao da se obezbedi podrška od 13 milijardi dolara za Svetsku banku, navodi agencija.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.