Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 29.Okt.2009, 13:45 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Radnici "Utve Proing" uzalud štrajkuju tri meseca
PANČEVO - U preduzeću "Utva Proing" danas se navršilo tri meseca od kada 30 radnika te metalske firme štrajkuju nezadovoljni što im novi vlasnik preduzeća još od februara nije isplatio zarade, kao ni uplate za prevoz, poreze i doprinose.
Prema rečima Nikole Hržine, predsednika sindikata i štrajkačkog odbora, metalci "Utve Proing", koja je od novembra 2007. godine u vlasništvu Olivere i Dušana Radovića iz Beograda, očekivali su u ponedeljak, 26. >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << oktobra predstavnike Agencije za privatizaciju kojoj su se još u decembru prošle godine žalili da novi vlasnici preduzeća krše kupoprodajni ugovor.
"Ništa nam nije jasno ali smo uvereni da gazde imaju debele veze u republičkoj agenciji. U prošloj i ovoj godini smo sve do jula žestoko radili i prekovremeno i bez korišćenja godišnjih odmora od čega, eto, nema koristi", kaže Hržina.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

















