Izvor: B92, 31.Maj.2011, 10:50 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Poljoprivrednici odbili ponudu
Beograd/Pančevo -- Na sastanku ministra poljoprivrede Dušana Petrovića i predstavnika poljoprivrednika koji protestuju zbog smanjenja subvencija nije postignut dogovor.
Predsednik udruženja poljoprivrednika Pančevac Miodrag Radanov kaže da je ministar ponudio da se subvencionisane površine povećaju sa deset na 30 hektara, ali da poljoprivrednici nisu bili time zadovoljni.
"Predočićemo predlog ministarstva poljoprivrednicima, ali će najverovatnije blokade i dalje >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ostati", rekao je Radanov.
Pomoćnik ministra poljoprivrede Miloš Milovanović kaže da je povećanje subvencija na 30 umesto najavljenih deset hektara "maksimalno" što državni budžet može da podnese.
"To bi obuhvatilo preko 90 odsto korisnika subvencija u punom obimu, a ostali bi ostvarili subvenciju do 30 hektara", rekao je on i dodao da bi iz državnog budžeta bilo izdvojeno 8,7 milijardi dinara u te svrhe ako se kao osnova uzme prošla godina.
Milovanović je podsetio da je prošle godine bilo nešto manje od 75.000 korisnika subvencija. Prošle godine su subvencionisani svi koji obrađuju do 100 hektara oranica.
On je rekao da je predlog Ministarstva poljoprivrede istovetan kao i prošle godine i da se ništa neće promeniti u pogledu korisnika subvencija.








