Pitanje privatizacije medija nije razmatrano

Izvor: RTS, 29.Maj.2015, 14:21   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pitanje privatizacije medija nije razmatrano

Socijalno-ekonomski savet Srbije ni danas u trećem nastavku 57. sednice nije razmatrao privatizaciju medija zbog opravdanog odsustva predstavnika Ministarstva kulture i informisanja, izjavio je predsedavajući tog saveta i predsednik Unije poslodavaca Srbije Nebojša Atancković.
Predsedavajući socijalno-ekonomskog saveta i predsednik Unije poslodavaca Srbije Nebojša Atancković je, na konferenciji za >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << novinare u Vladi Srbije posle sednice tog saveta, rekao da je tačka o privatizaciji medija ostavljena za sledeću sednicu koja će biti održana "po povratku delegacije Srbije sa Godišnje skupštine Međunarodne organizaciju rada u Ženevi, posle 14. juna", prenosi Tanjug.

Kako je istakao, UPS ozbiljno zanima privatizacija medija i njene posledice i ima dvoje prijavljenih koji žele da uzmu ozbiljno učešče u tome i da čuju odgovore na pitanja koje će postaviti Ministarstvu kulture i informisnja.
"Možda i zato što je ovo treći nastavak sednice nismo dovoljno usaglasili vremena pa je jedna od značajnih tačaka dnevnog reda koja je danas trebalo da bude razmatrana a to je privatizacija medija u Srbiji i posledice te privatizacije, izostala s obzirom na to da iz opravdanih razloga nismo imali predstavnika Ministarstva kulture i informisanja", rekao je Atanacković.
Atanacković je istakao da članovi SES-a imaju razumevanja za to što zamenik ministra kultire i informisanja Saša Mirković nije mogao da dođe na današnji sastanak, ističući da je Mirković redovno dolazio na ranije sastanke SES-a, na kojima se zbog drugih tačaka dnevnog reda nije stiglo do privatizacije medija.
Nebojša Atanacković je objasno da se u prvom delu 57. sednice SES-a nije stiglo do privatizacije medija jer je vrlo opširno pričano o sporazumu sa Međunarodnim monetarnim fondom i privatizaciji, da u drugom nastavku sednice SES nije imao kvorum jer je premijer zakazao sastanak Vlade u istom terminu, a da danas "gospodin Mirković iz oporavdanih (porodičnih) razloga nije mogao da dođe".
Dodao je da je danas SES u na sednici, kojoj ni predstavnici Vlade ni sindikata nisu prisustvovali u punom sastavu, razmatrao samo jedno tačku, a to je parafiskalni nameti.
"Imali smo samo jednu tačku dnevnog reda za koju mogu da kažem da je izuzetno važna za privredni život", rekao je Atanacković.

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.