Izvor: B92, 19.Apr.2017, 12:15 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Iznenadni vanredni izbori ojačali valutu
Beograd -- Dolar je u utorak oslabio u odnosu na jen zbog neizvesnosti u pogledu ekonomskih pregovora između SAD i Japana.
Britanska funta je ojačala nakon što je premijerka Tereza Mej raspisala vanredne opšte izbore.
Investitori prate tok razgovora između SAD i Japana ne bi li uočili jasniji pravac kretanja trgovinske politike američkog predsednika Donalda Trampa, koji je tokom izborne kampanje bio protekcionistički nastrojen i zamerao je zemljama koje veštački >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << doprinose slabljenju svoje valute.
Dolar je ojačao u odnosu na jen kasno popodne u ponedeljak, ali je u utorak tokom prepodnevnog trgovanja u Evropi oslabio 0,1 procenat na 108,68 jena.
Funta je porasla na najviši nivo od početka februara, odnosno za 0,9 procenata na 1,2679 dolara, kada je Tereza Mej iznenadila raspisivanjem vanrednih izbora koji će se održati 8. juna.
Evro je u utorak ojačao 0,4 procenta na 1,06840 dolara, a u ponedeljak se minimalno pomerao s obzirom na to da je većina evropskih tržišta bila zatvorena zbog uskršnjih praznika.
Pogledaj vesti o: Izbori
Vesti sa tržišta
Izvor: Kamatica.com, 19.Apr.2017
Dolar je u utorak oslabio u odnosu na jen zbog neizvesnosti u pogledu ekonomskih pregovora između SAD i Japana, dok je britanska funta ojačala nakon što je premijerka Tereza Mej raspisala vanredne opšte izbore. ..

















