Gorenje otvara fabriku u Zaječaru

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 05.Mar.2012, 10:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Gorenje otvara fabriku u Zaječaru

ZAJEČAR -

Kompanija Gorenje će danas otvoriti svoju najnoviju fabriku veš mašina u Zaječaru, a svečanosti će prisustvovati potpredsednica Vlade Srbije za privredni i regionalni razvoj Verica Kalanović.

Gorenje, koje je već prisutno u Valjevu i Staroj Pazovi, planira da u fabrici u Zaječaru zaposli 300 radnika.

U svim svojim pogonima u Srbiji, Gorenje će ukupno zaposliti više od 1.500 radnika, a ukupna ulaganja će premašiti 70 miliona evra.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << />
Gorenje 90 odsto svoje proizvodnje izvozi u zemlje Evropske unije, Rusiju i Ameriku, a nedavno je pokrenulo širenje proizvodnje u Valjevu gde gradi novu halu, investira dodatnih 20 miliona evra i planira da zaposli 400 novih radnika.

Za sve navedene poslove u Srbiji, u poslednjih šest godina, Gorenje je dobilo podršku kroz Program za podsticaj direktnih investicija preko SIEPA i Ministarstva ekonomije, saopšteno je iz kabineta potpredsednice vlade.

Svečanosti otvaranja fabrike veš mašina u Zaječaru će prisustvovati i lider Ujedinjenih regiona Srbije Mlađan Dinkić.
Pogledaj vesti o: Zaječar

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.