Izvor: S media, 17.Sep.2012, 09:21 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Glavica luka teška osam kilograma
Kada je reč o takmičenju u povrtlarstvu, Britanac Piter Glejzbruk je pravi šampion.
Prema pisanju "Dejli mejla", ovaj 68-godišnji penzioner proizveo je najveći luk na svetu, težak 8,19 kilograma i tako oborio vlastiti prošlogodišnji rekord za 56 grama.
Grejzbruk je na jesenjem sajmu hortikulture u Harogejtu predstavio i glavicu kupusa tešku više od 37 kilograma kao i džinovsku tikvicu od preko 54 kilograma.
Početkom godine je proizveo i najduži paškanat na svetu, dug 5,6 metara, što je 36 puta duže od običnog paškanata.
(Tanjug)
(Foto:Dejli mejl)
Tanjug
Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.



















