Izvor: Akter, 15.Avg.2015, 23:17 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Zastava NDH u centru Karlovca
U centru Karlovca, na Trgu bana Jelačića, na jednoj zgradi je istaknuta hrvatska zastava koja se koristila u Nezavisnoj državi Hrvatskoj, preneo je Index
Zastava ustaške tvorevine razlikuje se od sadašnje zvanične državne zastave po tome što je prvo polje u štitu bele boje, a Ustavom je propisano da ono mora da bude crveno.
Izgled grba definisan je Zakonom o grbu, zastavi i himni Republike Hrvatske, gde stoji: Grb Republike Hrvatske je istorijski hrvatski grb u obliku štita dvostruko podeljen
vodoravno i horinzotalno u 25 crvenih i belih polja, tako da je prvo polje u gornjem levom uglu štita crvene boje.
Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Akter. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Akter. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.







