
Izvor: S media, 31.Avg.2011, 22:55 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Stipendiranje mladih srpskih naučnica
Potpisivanjem protokola o saradnji između Ministarstva prosvete i nauke, Nacionalne komisije za saradnju sa Uneskom i kompanije "L''Oreal Balkan" danas je otvoren konkurs za stipendiranje mladih naučnica u Srbiji.
Konkurs će, naveli su organizatori međunarodnog programa "Za žene u nauci", trajati do 1. novembra, a ove godine će u Srbiji biti dodeljene tri stipendije - svaka u iznosu od po pet hiljada evra u dinarskoj protivvrednosti.
Nacionalne stipendije >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << su namenjene ženama-istraživačima u oblasti prirodnih nauka, koje imaju do 35 godina, nalaze se na doktorskim ili postdoktorskim studijama i imaju za cilj dalje naučno i profesionalno usavršavanje.
Luda ženska žurka
Doktora nauka imamo za izvoz
Japanke najdugovečnije žene
Odluku o dodeli stipendija će u decembru 2011. doneti stručni žiri sastavljen od eminentnih profesora fakulteta prirodnih nauka i predstavnika partnera na projektu, na čelu sa članom Srpske akademije nauka i umetnosti Vladisavom Stefanovićem.
"To je, ujedno, i vid podrške mladim, talentovanim i posvećenim ženama da unaprede svoj naučno istraživački rad i podsticaj da nastave da se bave naukom u Srbiji. Učešćem u ovom programu naučnicama je, takođe, omogućen pristup međunarodnoj naučnoj zajednici", precizirano je u saopštenju.
Program "Za žene u nauci" postoji u više od 50 zemalja širom sveta, u Srbiji je pokrenut prošle godine, a prve dobitnice stipendija bile su molekularni biolog Ljubica Harhaji Trajković i matematičar Dragana Cvetković Ilić.
Informacije o načinu prijavljivanja na konkurs, uključujući prijavni formular i opšta pravila konkursa, dostupne su na internet adresi www.zeneunauci.co.rs.
(Tanjug)