Izvor: Blic, 06.Dec.2007, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sindikat EPS-a održao štrajk upozorenja

Radnici Elektroprivrede Srbije (EPS) održali su danas jednosatni štrajk upozorenja, jer su nezadovoljni predloga besplatne podele akcija javnih preduzeća, izjavio je predsednik Sindikata EPS-a Miroslav Veličković.

On je agenciji Beta kazao da je štrajk održan od 8 do 9 časova, a radio je samo po jedan šalter u elektrodistribucijama u Srbiji.

Veličković je kazao da je nakon štrajka održan sastanak sa ministrom ekonomije i regionalnog razvoja Mlađanom Dinikićem, >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << navodeći da su stavovi približeni, ali da sindikat još nije u potpunosti zadovoljan.

Konfederacija slobodnih sindikata, čiji je član i Sindikat EPS-a, ranije je najavila da će početi generalne štrajkove ako Vlada Srbije usvoji koncept privatizacije i podele besplatnih akcija javnih preduzeća koji je predložilo Ministarstvo ekonomije i regionalnog razvoja.

Ministarstvo je predložilo da se građanima podeli 15 odsto akcija javnih preduzeća, a da zaposleni u tim kompanijama dobiju 2,5 odsto akcija, odnosno do 200 evra po godini radnog staža, ali na osnovu trenutne vrednosti preduzeća.

Konfederacija traži od Vlade nastavak socijalnog dijaloga o privatizaciji državnih preduzeća i drugih zahteva zaposlenih u javnom sektoru.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.