Niš: Pacijent umro od malarije

Izvor: NaDlanu.com, 23.Avg.2013, 22:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Niš: Pacijent umro od malarije

S. S. iz Aleksinca preminuo od malarije 11. avgusta na klinici u Nišu, utvrdio Institut za javno zdravlje iz tog grada.

Mikrobiološkom analizom u Institutu za javno zdravlje u Nišu, utvrđeno je da je razlog smrti S. S. (35) iz Aleksinca malarija, potvrđeno je RTS-u.Pacijent je na Infektivnoj klinici preminuo 11. avgusta i uzrok smrti jeste malarija, potvrdio je RTS-u pomoćnik direktora te klinike Miodrag Vrbić.Ovo je prvi smrtni slučaj od malarije u istoriji Infektivne klinike u Nišu.Pacijent se prvi put obratio klinici 6. avgusta zbog visoke temperature.U Srbiju je stigao 31. jula iz Ekvatorijalne Gvinije, gde je radio.Izvor: RTS

Nastavak na NaDlanu.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NaDlanu.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NaDlanu.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.