Izvor: NaDlanu.com, 23.Avg.2013, 22:01 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Niš: Pacijent umro od malarije
S. S. iz Aleksinca preminuo od malarije 11. avgusta na klinici u Nišu, utvrdio Institut za javno zdravlje iz tog grada.
Mikrobiološkom analizom u Institutu za javno zdravlje u Nišu, utvrđeno je da je razlog smrti S. S. (35) iz Aleksinca malarija, potvrđeno je RTS-u.Pacijent je na Infektivnoj klinici preminuo 11. avgusta i uzrok smrti jeste malarija, potvrdio je RTS-u pomoćnik direktora te klinike Miodrag Vrbić.Ovo je prvi smrtni slučaj od malarije u istoriji Infektivne klinike u Nišu.Pacijent se prvi put obratio klinici 6. avgusta zbog visoke temperature.U Srbiju je stigao 31. jula iz Ekvatorijalne Gvinije, gde je radio.Izvor: RTS





