Izvor: Blic, 03.Jan.2018, 01:48   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Tramp opet na Tviteru protiv pomoćnika Hilari Klinton

Američki predsednik Donald Tramp optužio je Ministarstvo pravde da je deo takozvane "duboke države" - navodne mreže vladinih službenika koja nastoji da utiče na politiku zemlje ne obazirući se na stavove demokratski izabranih lidera.

Tramp je, u istoj poruci na tviteru, sugerisao da Ministarstvo pravde mora konačno da deluje protiv glavne pomoćnice bivše državne sekretarke >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Hilari Klinton i protiv bivšeg direktora FBI Džejmsa Komija, anvodi AP.

"Nepoštena glavna pomoćnica Hilari Klinton, Huma Abedin, optužena je za nepoštovanje osnovnih bezbednosnih protokola. Ona je poverljive šifre stavila u ruke stranih agenata. Sećate se slika mornara na podmornici? Zatvor!", napisao je Tramp.

Izraz "duboka država", ekvivalentan izrazu "država u državi", koristi se u političkim naukama u SAD kada se govori o vladinim "ušančenim" institucijama otpornim na promene koje imaju veliku moć, što ne mora uvek podrazumevati i zavereničko delovanje.

Taj izraz je stekao veću popularnost 2016. godine, tokom predsedničke kampanje u SAD, u smislu otpora establišmentu republikanaca i demokrata, a takođe i 2017. godine u prvoj godini Trampove administracije, koja tvrdi da "duboka država" želi da oduzme legitimitet iazbranom predsedniku.
Pogledaj vesti o: Twiter

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.