Konačno pobeda Đukićevog Valjadolida, nula Reala u Pamploni

Izvor: Sportski Žurnal, 12.Jan.2013, 19:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Valjadolid je pobedio na svom terenu ekipu Majorke sa 3:1 u prvoj utakmici 19. kola španske Primere.
Ekipi koju sa klupe predvodi Miroslav Đukić to je bio prvi trijumf u poslednjih pet prvenstvenih utakmica.
Dvostruki strelac za Valjadolid bio je nemački internacionalac Patrik Ebert u 21. i 90. minutu, a jedan gol dao je Oskar Gonzales u 88. minutu. Strelac utešnog gola za Majorku bio je Viktor u 38. minutu.
Srpski internacionalac Antonio Rukavina odigrao je celu utakmicu u dresu Valjadolida.
Espanjol je slavio kod kuće protiv Selte sa 1:0.
Espanjol je ovom pobedom izašao iz zone ispadanja i znatno povećao šanse za opstanak u ligi.
Jedini gol na utakmici postigao je Serhio Garsija na asistenciju Kristijana Stuanija u 23. minutu.
Selta je u tokom većeg dela utakimice pritiskala odbranu Espanjola i u par navrata ozbiljno pripretila golmanu Kiku Kasilju, koji je odlično reagovao.
Madridski Real osvojio je samo bod (0:0) na gostovanju poslednjeplasiranoj Osasuni u Pamploni.
Izabranici Žozea Murinja pružili su verovatno najlošiju partiju u dosadašnjem toku sezone, a opravdanje ne može da bude ni to što su od 75. minuta igrali bez isključenog Brazilca Kake.
Nekada najbolji fudbaler sveta zaradio je drugi žuti karton, jer je ometao igrače Osasune u izvođenju slobodnog udarca.
Murinjo na ovoj utakmici nije mogao da računa na suspendovane Kristijana Ronalda i Serhija Ramosa, a kompletan vezni red Kraljevskog kluba, pogotovo u drugom delu meča, nije opravdao poverenje.
Ovim remijem Madriđani su „vratili” u život Malagu i Betis koji bi dobrim rezultatima mogli da im ugroze čak i treće mesto na tabeli.