Dinar slabi i u ponedeljak, kurs evra 122,82

Izvor: Blic, 15.Jan.2016, 19:14   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dinar slabi i u ponedeljak, kurs evra 122,82

Dinar će u ponedeljak, 18. januara, nastaviti trend slabljenja prema evru s padom od 0,2 odsto, i zvanični srednji kurs iznosiće 122,8257 dinara za jedan evro, objavila je Narodna banka Srbije (NBS).

Nacionalna valuta će prema zajedničkoj valuti evrozone biti slabija za 0,6 odsto nego pre mesec dana, i za 0,1 procenat na godišnjem nivou.

Od početka 2016. godine dinar je prema evru pao za 1,0 odsto.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << />
Indikativni kurs dinara prema dolaru je danas ojačao 0,5 odsto i iznosi 112,0264 dinara za jedan dolar.

Prema američkoj valuti, dinar je na mesečnom nivou jači 0,5 odsto a na godišnjem je slabiji 5,9 procenata.

NBS je od početka 2016. godine prodala na međubankarskom deviznom tržištu 70 miliona evra s ciljem sprečavanja prekomernih dnevnih oscilacija kursa.

Najniža vrednost dinara prema evru u ovoj godini biće u ponedeljak, 122,8257, dok je najviša vrednost bila 4. januara, 121,5141 dinara.
Pogledaj vesti o: Kurs dinara,   Kurs evra

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.