Zvezda petardom stigla na pobedu od titule

Izvor: B92, 25.Apr.2021, 15:55

Zvezda "petardom" stigla na pobedu od titule

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su na gostovanju Inđiju 5:1 (4:0) u 33. kolu Superlige Srbije.

Izabranici Dejana Stankovića su tako došli nadomak titule, četvrte uzastopne, a 32. ukupno.

Šansu da je potvrde imaće u narednom kolu na svom terenu protiv Vojvodine. Crveno-beli bi mogli da je proslave i u nedelju uveče, ukoliko Spartak napravi iznenađenje i savlada Partizan u Beogradu.
Na utakmici sa Inđijom sve je bilo jasno posle samo dvadesetak minuta, pošto je Zvezda u 23. već vodila sa 3:0, zahvaljujući golovima Milana Pavkova, te pogotku Veljka Nikolića.

U finišu prvog pogodio je i Filip Falko, a početkom drugog i drugi Italijan, Dijego Falčineli.

Počasni pogodak za Inđiju, kojoj predstoji grčevita borba za opstanak, postigao je Bastajić.

Zvezda je u 5. minutu prvi put pripretila rivalu, da bi već u šestom i povela. Veljko Nikolić je šutirao sa ivice kaznenog prostora, lopta je velikom brzinom išla po sredini, a Jovičić je paradom samo ulepšao pogodak.

Domaći su mogli da poravnaju nešto kasnije rezultat, ali je Bastajić posle prodora loše proigrao saigrača na drugoj stativi. Ta prilika je propala lošim udarcem preko prečke gola Popovića.

Kazna je stigla već u 21. minutu, kada je nakon igranja rukom Škorića, mrežu Inđije sa bele tačke, preciznim i snažnim šutem, Milan Pavković pogodio.

Isti igrač je samo dva minuta kasnije još jednom postigao gol, ovoga puta nakon dobre kretnje i lepe asistencije kapitena Milana Rodića sa leve strane.

Obe ekipe tražile su od sudije Srđana Obradovića po penal u nastavku poluvremena, ali je arbitar samo odmahnuo rukom.

Bastajić je bio najagilniji u redovima domaćih, a stativu Popovićevog gola je uzdrmao opet nakon prodora u 42. minutu.

U poslednjem minutu prvog dela u strelce se upisao i Filipo Falko, koji je odigrao dupli pas sa Gajićem, a onda pogodio bliži ugao Jovičićevog gola, tako da se na pauzu otišlo pri rezultatu 4:0 za goste.

Početak drugog poluvremena bio je miran, da bi u 60. minutu i Dijego Falčineli uspeo da se upiše u strelce.

Četiri minuta kasnije Inđija je uspela da postigne gol. Neškovića je faulirao Kanga, a siguran sa bele tačke je bio Bastajić.

Do kraja susreta prečku je pogodio i rezervista Gavrić, ali promene rezultata nije bilo.

Tok meča mogli ste da pratite UŽIVO u LIVE BLOGU B92.net.

Pogledaj vesti o: Crvena Zvezda,   Večiti derbi,   Zvezda - Partizan