Izvor: RTS, 30.Okt.2020, 20:54

Vojvodina deklasirala Bačku na startu kola

Fudbaleri Vojvodine su pobedom nad Bačkom sa 3:1 otvorili trinaesto kolo Superlige Srbije. Ostale utakmice igraće se tokom vikenda, a kolo će zatvoriti gostovanje Crvene zvezde na terenu Radnika u Surdulici.
Fudbaleri Vojvodine su na svom terenu samouvereno ušli u meč i već na samom početku imali nekoliko dobrih šansi da bi u 26. minutu Dejan Zukić jednu od njih realizovao u vođstvo od 1:0.

Domaćini su nastavili u istom ritmu, a fudbaleri >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Bačke su ponovo poklekli pod pritiskom u 40, minutu kada je Petar Bojić povećao na 2:0 sa koliko se otišlo na poluvreme.
U drugom poluvremenu je Vojvodina nastavila u istom ritmu i samo se postavljalo pitanje sa kojom razlikom će okončati meč. U 61. minutu Miljan Vukadinović je postigao treći gol za Vojvodinu, gosti su u 81. minutu preko Nikole Krčnarevića uspeli da dođu do počasnog pogotka.
Sa nova tri boda Vojvođani su ojačali drugu poziciju na tabeli, a Bačka ostaje na začelju tabele.
U subotu se igra pet mečeva, u prvoj utakmici Inđija će biti domaćin Metalcu, a u poslednjem duelu Partizan će biti domaćin Mačni.
Tokom nedelje, u istom terminu od 15 časova, igraće se četiri meča, a među najzanimljivijima će svakako biti u Surdulici gde Radničkom u goste dolazi Crvena zvezda.