Izvor: RTS, 30.Okt.2020, 23:46

Šalke i Štutgart podelili bodove

Fudbaleri Šalkea i Štutgarta podelili su bodove odigravši 1:1 u prvoj utakmici šestog kola Bundeslige. U vrlo ravnopravnom duelu domaćinima je pripalo prvo, a gostima drugo poluvreme.
Iako na gostujućem terenu fudbaleri Štutgarta su važili za favoruita u ovom meču sa timom sa začelja tabele, ali nisu to uspeli i da opravdaju.
Od početka utakmice obe ekipe su imale po nekoliko dobrih šansi da bi u 30. minutu igre, posle sjajnog centaršuta Malik Thiav odlično šutirao glavom i doneo vođstvo Šalkeu sa 1:0.
Do kraja poluvremena bilo je još par dobrih šansi na obe strane ali se na pauzu otišlo sa prednošću domaćina.
I u nastavku meča se nastavilo u istom ritmu...