UŽIVO: Crvena zvezda - Partizan 74:62

Izvor: MozzartSport.com, 19.Feb.2017, 20:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pratite dešavanja iz dvorane Čair, sa finala Kupa Radivoja Koraća uživo na portalu MOZZART Sport

Izveštaj meča: Marko Gudurić - Zvezdina zlatna levica!

KRAJ UTAKMICE - CRVENA ZVEZDA JE OSVAJAČ KUPA RADIVOJA KORAĆA ZA SEZONU 2016/2017!

40. minut - Vrabac je pogodio jedno slobodno bacanje, a sada je ponovo na liniji penala. Pogađa drugo - 74:64.

40. >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << minut - Prodor Jovića i polaganje, sve je rešeno - 74:62.

39. minut - Trojka Birčevića - 72:62. Istekao je sada napad Zvezde, do kraja 1.20, ali Jović krade loptu.

38. minut - Vrabac pogađa dva penala, ali sada tehničku dobija Novica Veličković zbog verbalnog duela sa sudijom Jovčićem. Gudurić pogađa jedan penal, ali sada lopta za Partizan. Krade Gudurić loptu i pogađa - 72:59

37. minut - Žestoko zakucavanje Tompsona, Zvezdin amerikanac ima 15 poena, crveno-beli su nadomak trofeja - 69:57.

37. minut - Greška u koracima Veličkovića. Jović maši šut za tri poena, ali i Gordon.

36. minut - Tompsonovih dva plus jedan - za Zvezdinih plus 10 - 67:57.

35. minut - Važni poeni Gordona, Partizan je ponovo u igri - 64:57.

34. minut - Strašna trojka Birčevića iz velike daljine - ne da se Partizan - 62:52. Ali evo poena i Tompsona - 64:52.

33. minut - Kakva serija Gudurića! Zvezda na plus 13!

32. minut - Poeni Lukovića. Partizan smanjuje - 57:49.

31. minut - Tompson pogađa sa poludistance - Zvezda na dvocifrenoj razlici - 57:47.

31. minut - Trojka Simonovića! Zvezda na velikih plus osam - 55:47

Pogčela je četvrta četvrtina

Pogođen je čovek koji sedi pored terena - trenutno mu se ukazuje pomoć. Iznose ga na nosilima u ovom trenutku.

30. minut - Tehnička klupi Partizana. Gudurić pogađa bacanje, Zvezda ima tri sekunde za poslednji napad. Gudurić sa devet metara u poslednoj sekundi - 52:47.

30. minut - Dobrić sa penala donosi prednost Zvezdi - 48:47. Faul Gordona u napadu.

30. minut - Isključenje za Dženkinsa, prvo četvrti faul, pa tehnička greška, ali Veličković maši jedno bacanje.

29. minut - Izvukla je Zvezda nekako slobodna bacanja, ali Lazić pogađa samo drugo - 47:47.

28. minut - Majstorović pogađa pod košem - 46:47.

28. minut - Simonović pogađa uz faul. Ali nije precizan - 46:45.

27. minut - Lazić se drži lakat, problemi za Zvezdu.

26. minut - Pogađa Tompson sa poludistance.

25. minut - Sada u pogrešnom ritmu Mitrović, maši dva bacanja, ali lopta za Zvezdu, međutim, maši trojku Gudurić. Istom merom uzvraća Veličković. Sada maši polaganje Jović.

24. minut - Veličković za tri poena!

23. minut - Odlične role Mitrovića i Veličkovića - 42:40.

22. minut - Zakucavanje Mitrovića, ali uzvraća Ratkovica.

21. minut - Odličan flouter Kuzmića, sada faul u napadu Veličkovića.

21. minut - Andrić otvara košem za dva poena - 36:36.

Pucaju obruči, sevaju blokade! Bespoštedna bitka za Kup Koraća! (VIDEO)

POČELO JE DRUGO POLUVREME

20. minut - Zvezda nije iskoristila napad, a Džordon to nije kaznio Gordon otvorenim šutem.

20. minut - Kakva trojka Simonovića od tablu. Ima novi napad Zvezda, posle izgubljene lopte Ratkovice.

18. minut - Strašno zakucavanje Birčevića, posle ukradene lopte. Ali gubi loptu i Pot.

17. minut - Simonović pogađa posle asistencije Jovića. Zvezda ponovo vodi - 10 poena iskusnog krila - 33:32

17. minut - Pola četvrtine gledamo samo penale. Vrabac 1/2, sa druge strane Bjelica iz skoka u napadu - 31:32.

16. minut - Simonović pogađa jedno slobodno bacanje - 29:31.

15. minut - Gordon pogađa jedno bacanje, a Veličković pogađa nakon drugog promašaja. Evo i poena Simonovića - 28:31.

15. minut - Simonović trojkom prekida post crveno-belih - 26:28.

14. minut - Pot pogađa sa penala - Zvezda bez poena u drugoj četvrtini.

12. minut - Kako je krenula prva, tako i druga. Evo fantastične blokade Dobrića, neoprezan je bio Ratkovica. Vrabac pogađa uz faul Dženkinsa, ali nema dodatnog koša - 23:25.

Kraj prve četvrtine.

10. minut - Simonović donosi izjednačenje sa penala - 23:23

10. minut: Ofanzivan skok Tomposona, Zvezda je dobila još jednog igrača pod reketom na ovoj utakmici.

9. minut: Trojka Jovića, ali odličan je i Gordon - 19:23.

8. minut: Evo poena i Tompsona. Ali i Novice Veličkovića.

7. minut: Kod Zvezde i u ovom derbiju igra samo Luka Mitrović - osmi poen, ali nova trojka Andrića - 14:19.

7. minut: Serija Partizana 8:0 - 12:16!

6. minut: Luković donosi preokret Partizanu - 12:13.

5. minut: Trojka Birčevića, Grobari su u ekstazi - 12:11.

5. minut: Mitrović sa distane, ali evo i Pota - 12:8.

4. minut: Sigurni poeni Mitrovića, ali sa druge strane Vrabac pogađa uz faul , ali nema koša sa penala

3. minut: Efektno zakucavanje Lukovića, konačno prostor u Zvezdinom reketu.

3. minut: Gordon precizan, prvi poeni Partizana, ali uzvraća Gudurić - trojka uz faul Vrabca . Poeni i sa penala - 8:2

2. minut: Kuzmić siguran ispod reketa - 4:0.

1. minut: Nervozno su počeli i jedni i drugi, po dva neiskorišćena napada crno-belih, a sada poeni Luke Mitrovića.

UTAKMICA JE POČELA!

21.01 - Zvezdina petorka: Jović, Lazić, Gudurić, Mitrović, Kuzmić. Partuzanova: Pot, Gordon, Vrabac, Birčević, Luković.

20.57 - U toku je intoniranje himne Republike Srbije.

20.53 - Još samo sedam minuta...

Još sedam minuta, stanje je sledeće. pic.twitter.com/z4h9GqpkfO

20.38 - Mihajlo Andrić i Uroš Luković se zagrevaju, to je ono što je jasno u ovom trenutku. Sve ostalo znaćemo kad utakmica krene. Partizan će utakmicu, svakako, odigrati sa deset igrača.

20.34 - Evo i kakvo je sada stanje u Čairu.

Atmosfera u Čairu, pola sata pre meča pic.twitter.com/JF2zXRwnRu

20.02  - Na tribinama je već sada oko 3.000 ljudi.

19.58 - U Crvenoj zvezdi je stanje redovno. Igrači su istrčali na parket i zagrevaju se. Reklo bi se da će svi biti u sastavu.

19.53 - Mada je u gradu danas bilo mirno, na tribinama je ozbiljno počelo da se zakuvava. Naime, navijači dva tima polako zauzimaju pozicije i sada već standardni repertoar pesama ide sa obe strane gledališta. Malo za svoj tim, malo za protivnike...

19.45 - Ono što možemo da primetimo jeste da je Mihajlo Andrić u trenerci skroz, pa kao i Luković sedi na klupi. Ali, ne znamo još da li će igrati.

19.37 - Kako smo uspeli da saznamo, dolazak glavnih ultrasa Partizana se tek očekuje, ujedno i vatrenih pristalica Crvene zvezde. Policija je danas zaustavljala sva vozila koja su prolazila naplatne rampe i išla putem Niša.

19.30 - Evo i kako je situacija izgledala ispred dvorane, dva časa pre početka meča.

19.25 - Što se stanja na ulicama Niša tiče, danas je sve bilo apsolutno mirno. Gotovo da niste nigde mogli da vidite policajca, osim uobičajenih saobraćajaca. Na trenutke je izgledalo kao da se večeras ne igra utakmica.

19.20 - Inače, bar zasad, Uroš Luković po terenu Čaira šeta samo u trenerci i majici, ali to ne znači da se u međuvremenu neće vratiti u opremi za meč.

19.15 - Ako još niste upoznati sa informacijom - trener Aleksandar Džikić ne vodi ekipu, a Vil Hečer, Miloš Koprivica i Vanja Marinković prebačeni su na Infektivnu kliniku u Beograd. A opet, pod velikim znakom pitanja su i Uroš Luković i Mihajlo Andrić. Više možete pročitati OVDE.

- Za početak, pročitajte najavu utakmice, ao još niste. Više možete naći OVDE.

Dobro veče poštovani čitaoci i dobro došli u još jedan direktni prenos dešavanja sa Kupa Radivoja Koraća, u Sportskom centru Čair. Ostala je još samo jedna utakmica, finale i novi večiti derbi između dva najveća srpska kluba.
Pogledaj vesti o: Večiti derbi,   Zvezda - Partizan