UŽIVO: Crvena zvezda - Partizan 71:55 (4/4)

Izvor: Večernje novosti, 12.Jun.2015, 22:53   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U beogradskoj dvorani "Pionir" počinje finalna serija Superlige. Za titulu prvaka Srbije bore se gradski rivali - Crvena zvzeda i Paritzana. Pehar brane crno-beli, a ovogodišnji će podići ekipa koja prva stigne do tri pobede. Crvena zvezda je na prvom meču domaćin, a u dvorani ima i navijača Partizana. Crveno beli titulu nacionalnog prvenstva nisu osvojili od 1998. godine, a u ovo finale ušli su kao prvoplasirana ekipa >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << u dosadašnjem delu takmičenja PRVA ČETVRTINA 17:19Prvi minut meča najavljuje tvrdu, tešku za gledanje, utakmicu. Za četrdeset sekundi odigralo se četiri napada i dosuđene su dve lične greške u napadu... Prve poene na meču postigao je Milan Mačvan na isteku drugog minuta! Minut kasnije upisana je i prva trojka, što su bili i prvi poeni Crvene zvezde, a strelac je bio Luka Mitorvić - 2:3.Partizan je, preko najiskusnijih Saše Pavlovića i Milana Mačvana, napravio seriju od 5:0 i poveo - 5:7 (5. minut)Do šestog minuta Saša Pavlović je napravio dve lične greške, obe u napadu, što je nateralo Duška Vujoševića da ga preseli na klupu i u igru ubaci Dragana Milosavljevića. Rezultat je na klackalici minimalne prednosti na obe strane, ali pri 11:9 trener Partizana ulaskom u teren reaguje što nije dosuđen faul nad Draganom Milosavljevićem... i sudija Belošević mu je dosudio tehničku grešku. Vilijams je promašio oba slobodna bacanja, a Zvezda je u dodeljenom napadu uvećava prednost - 13:9 (7. minut), ali Tepić pogađa trojku za 13:12.Crno-beli iznova dolaze do prednosti, ovog puta predvođeni Milenkom Tepićem i serijom 7:0 - 13:16 (9. minut)...DRUGA ČETVRTINA 18:15Druga četvrtina je počela po receptu prve. Prve poene, posle dva minuta, upisao je Partizan - 17:21...I cela deonica protiče tvrdo, sa jakom odbranom i dosta borbenosti, sportska tenzija oko svakog faula... Maksimalna prednost na obe strane je četiri, pet poena... Crveno-beli se mogu zabrinuti oko dosta promašenih zicera. Pri 33:28 u 19. minutu Mačvan pogađa za tri i smanjuje rezliku na 33:31. Neizvesnost traje sve vreme. Crvena zvezda pogađa za dva - 35:31, ali četiri sekunde pre kraja poluvremena Milan Mačvan upisuje novu trojku - 35:34. Domaćin nije iskoristio kratak poslednji napad i na odmor je otišao sa minimalnom prednosti. TREĆA ČETVRTINA 20:10Zvezda se u drugom poluvremenu prva upisala, preko Branka Lazića - 37:34, potom je Vilijams razigrao Cilbersa za plus 5 - 39:34 (23. minut).Isticao je četvrti minut, a Partizan se nije upisao. Tepić je u narednom napadu prekinuo post crno-belih - 39:36, ali Cilbers nije dao da se razlika smanji - 41:36... kao ni Mačvan na drugoj strani - sa penala 41:38 (25. minut).U 28. minutu, pri rezultatu 47:42, klupa Partizana dobila je novu tehničku zbog prigovora, a Crvena zvezda iznova nije iskoristila priliku sa linije penala, ali je zato iz igre, preko Kalinića, postigla trojku za maksimalnu prednost - 50:42 (29. minut).Branko Lazić, atraktivnim zakucavanjem u poslednjim sekundama četvrtine, dovodi svoj tim do dvocifrene prednosti - 54:44.ČETVRTA ČETVRTINAPartizan je poenima otovrio poslednju deonicu, ali je Crvena zvezda uspeva da održi stečenu razliku - 57:48 u 33. minutu. Luka Mitrović, posle namerne ličen greške igrača Partizana, sa linije penala pogađa tri penala za maksimalnu prednost - 59:48. Milosavljević pravi seriju od 5:0 za 59: 53 u 34. minutu!Bori se Partizan, ali crveno-beli su uporni. Cilber odlično menja lakše povređenog Bobana Marjanovića, širi igru svog tima i agresivan je pod obručima. Crvena zvezda vraća razliku na plus 9 - 62:53.U 36. minutu Partizan ostaje bez Nikole Milutinova koji je loše doskočio i iskrivio skočni zglob! Poenima Dženkinsa domaćin stiže u 38. minutu do maksimalnih plus 12 - 67:55... Od tada se, naredna dva minuta, u teškim uslovima za igru i velikoj vrućini,razlika samo uvećavala
Pogledaj vesti o: Večiti derbi,   Zvezda - Partizan,   Partizan

Nastavak na Večernje novosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Večernje novosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Večernje novosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.