Remi Zvezde i Radničkog u derbiju kola

Izvor: RTS, 24.Nov.2018, 19:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su nerešeno u Nišu protiv Radničkog 2:2 (1:2) u derbiju 17. kola Superige Srbije. Zvezda zadržala devet bodova prednosti u odnosu na današnjeg rivala.
Zvezda je odlično započela meč u Nišu, pošto je Krstičić već u šestom minutu doveo svoj tim u vođstvo.

Izabranici Nenada Lalatovića izjednačili su samo devet minuta kasnije golom Haskića posle centaršuta >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Drinčića i slabe reakcije Zvezdine odbrane.
U 26. minutu prelepa akcija igrača Radničkog, Drinčić je asistirao a mladi Lazar Ranđelović lako izlazi kao pobednik u duelu sa golmanom crveno-belih Borjanom.
Zvezda je do izjednačenja stigla u drugom poluvremenu novim golom svog najboljeg strelca El Fardu Bena u 65. minutu, kome je Milić spustio loptu glavom, a ovom nije bilo teško da realizuje izglednu priliku.
Do kraja meča nije bilo nekih izglednih prilika pa je derbi kola u Nišu završen podelom bodova.
Zvezda je tako zadržala devet bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Radnički.
U narednom kolu Zvezda na svom terenu igra protiv Voždovca, dok Radnički igra u Vranju protiv Dinama.
Radnički - Crvena zvezda 2:2
Tabela: Crvena zvezda 47, Radnički Niš 38, Čukarički 35, Partizan 33 (utakmica manje), Napredak 31, Mladost 25, Proleter 24, Vojvodina 22, Radnik 18, Mačva 17, Voždovac 16, Bačka 16, Spartak 15, Rad 15, Zemun 14, Dinamo Vranje 7 (utakmica manje).
Tok meča u Nišu:
20.58 - Kraj meča, Radnički - Zvezda 2:2 (2:1).
20.28 - GOOOL! Radnički - Zvezda 2:2. Ben u 65. minutu, na asistenciju Milića, donosi izjednačenje.
20.07 - Nastavljen je meč u Nišu.
19.51 - Poluvreme, Radnički vodi protiv Zvezde 2:1.
19.32 - GOOOL! Radnički - Zvezda 2:1. Sjajan pas Drinčića iskoristio je Lazar Ranđelović u 26. minutu i savladao Borjana za preokret domaće ekipe.
19.19 - GOOOOL! Radnički – Zvezda 1:1. Haskić u 15. minutu utakmice donosi Nišlijama izjednačenje. Posle centaršuta Drinčića, odbrana Zvezde nije se najbolja snašla, što koristi Haskić i uspeva da savlada Borjana.
19.11 - GOOOL! Radnički - Zvezda 0:1. Crveno-beli vode već od šestog minuta meča golom Nenada Karstičića. Hajdin je centrirao sa desne strane a Krstičić se odlično snašao u kaznenom prostoru i savladao golmana domaće ekipe.
19.06 - Počeo je meč u Nišu...
18.55 - Na poluvremenu meča Voždovca i Proletera nije bilo golova. Radnik je savladao Maladost sa 1:0, Vojvodina i Zemun odigrali bez golova.
18.50 - Startnu postavu Crvene zvezde protiv Radničkog će činiti: Borjan, Gobeljić, Babić, Hajdin, Rodić, Degenek, Krstičić, Srnić, Ben, Simić i Stojiljković.
Domaćin u sastavu: Ristić, Bondarenko, Crnomarković, Drinčić, Grbić, Haskić, Pankov, Ranđelović, Stanisavljević, Stanković i Todorovski.