Pobeda Zvezde u Lučanima, poraz Partizana, preokret Čukaričkog, trijumf Voše

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 04.Dec.2019, 06:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Mladost u Lučanima 1:0 (0:0). Fudbaleri Napretka pobedili su kao gosti Partizan sa 3:2 (1:2), u 19. kolu Superlige. Vojvodina je pobedila Radnik 1:0 u Novom Sadu.

Jedini gol za Crvenu zvezdu postigao je El Fardu Ben u 61. minutu.

Čukarički je posle preokreta savladao TSC 2:1, dok je Voždovac pogotkom veterana Marka Devića u nadoknadi slavio protiv Radničkog, nakon što je prethodno Nermin Haskić promašio penal.
Partizan vodio 2:0, pa izgubio od Napretka u Humskoj

Fudbaleri Napretka pobedili su kao gosti Partizan sa 3:2 (1:2), u 19. kolu Superlige.

Ekipa iz Kruševca posle preokreta uspela je da ostvari trijumf na gostovanju i još jednom je pokazala da je neugodan rival izabranicima Sava Miloševića, koji su prokockali prednost od 2:0.

Napredak je tri boda iz Humske odneo je zahvaljući Nikoli Eskiću, koji je u petom minutu nadoknade savladao Vladimira Stojkovića za konačnih 3:2.

Crno-beli poveli su u 13. minutu golom Sejdbue Sume, koji posle lošeg šuta Sadika loptu smestio u mrežu Miloševića.

Isti igrač povećao je na 2:0 u 34. minutu, a devet minuta kasnije Napredak je smanjio na 2:1 pogotkom Miljana Vukadinovića.

U drugom poluvremenu Miroslav Bjeloš u 83. minutu doneo izjednačenje Kruševljanima, a konačan rezultat postavio je Eskić.

Partizan sada zauzima četvrtu poziciju na tabeli sa 38 bodova, dok je Napredak na 10. mestu sa 21 bodom.

Rezultati i strelci 19. kola:

Inđija - Rad 1:0 (Ilić 13), Čukarički - TSC 2:1 (Šapić 82, Vidosavljević 88 - Tumbasević 34)

Mladost - Crvena zvezda 0:1 (Ben 61),

Voždovac - Radnički Niš 1:0 (Dević 90+2),

Mačva - Javor 2:1 (Adamović 1, 36 -Dolmagić 29)

Partizan - Napredak 2:3 (Suma 13, 34 - Vukadinović 43, Bjelos 83, Eskić 90+5)

Spartak - Proleter 4:1 (Tufegić 10, 62, 84, Maričic 66 - Marjanović 28),

Vojvodina - Radnik 1:0 (Bojić 63).
Pogledaj vesti o: Večiti derbi,   Zvezda - Partizan,   Partizan

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.