Partizan pobedio Čukarički, još bod do četvrte titule u nizu!

Izvor: Blic, 21.Maj.2011, 22:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Partizana savladali su Čukarički sa 4:0 u 28. kolu Jelen Superlige pa im, posle poraza Crvene zvezde od Borca, nedostaje još samo jedan bod u preostala dva nastupa, na gostovanjima Metalcu i Slobodi, da bi po četvrti put u nizu osvojio šampionsku titulu.

Posle poraza Crvene zvezde u Čačku sa 2:0, a pobede Vojvodine u Inđiji od 2:1, crno-beli su pobedom nad "brđanima” i definitivno izbacili beogradske crveno-bele iz šampionske trke. Teoretska šansa da umesto >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Partizana stigne do trona - ostala je još samo Vojvodini, a da bi se to desilo Novosađani treba da pobede u preostala dva meča, a Partizan da izgubi dva puta. Tada bi "Voša" na osnovu boljeg učinka u međusobnim duelima sa crno-belima postala prvak. No, teorija je jedno, a realnost izgleda sasvim drugo, bar kada je suditi o raspoloženju u taboru branioca trofeja koji je u drugom poluvremenu slomio otpor ekipe koja čitave sezone nije nikoga pobedila u prvenstvu Srbije.

Za utakmicu sa poslednjeplasiranim timom na tabeli trener Partizana Aleksandar Stanojević je odlučio da startnu postavu čine Stojković, Miljković, Davidov, Jovanović, Krstajić, Kamara, Tomić, Ilić, Vukić, Iliev i Tejgo, kome je to možda bio poslednji nastup u Humskoj. Iako oni nisu uspeli da zatresu mrežu rivala u prvom poluvremenu, nešto preko 15.000 gledalaca u Humskoj prilično se zabavljalo i pre početka meča.

Tome je najpre doprinelo više od stotinu mališana koji su sa akterima utakmice izašli na teren u opremi Partizana, a poraz Zvezde od čačanskih "zebri" začinjen je pesmom Lepe Brene čiji su stihovi "Četiri godine, četiri duge, godine bola - godine tuge", kao jasna aluzija na četvorogodišnju dominaciju crno-belih u srpskom fudbalu.

Ovacije Krstajiću

Kapiten Partizana Mladen Krstajić oprostio se od publike u Humskoj u 75. minutu meča, kada ga je zamenio Stefan Savić. Kako je posle utakmice izjavio trener Aleksandar Stanojević, bila je to "pred-najava kraja karijere" sjajnog defanzivca koji je ispraćen sa terena ovacijama.

Što se šansi tiče, Iliev, Vukić, Kamara, Ilić i Miljković bili su najbliži postizanju gola, ali odluka "brđana" da se brane svim raspoloživim snagama ispostavila se, bar kada je o prvih 45 minuta reč, prilično dobrim rešenjem. Golman Šćekić je osujetio sve ozbiljnije pokušaje Partizana, koji je i pored inicijative muku mučio da nametne svoj brzi stil, pa je lopta tako minutima kružila pred protivničkim šesnaestercem a da nije bilo slobodne putanje kojom bi stigla do napadača.

No, po povratku igrača iz svlačionica, nije se dugo čekalo da se dobra atmosfera na tribinama nagradi i golovima branioca titule. Već u 53. minutu Miljković je doneo rezultatsku prednost Partizanu. Posle pokušaja Davidova na levoj strani usledio je centaršut, Tomićev udarac glavom defanzivac Čukaričkog Filipović uspeo je da zaustavi na gol-liniji, a onda je Miljkovićev lob glavom razrešio tu situaciju na opšte oduševljenje publike i igrača aktuelnog šampiona.

U mnogome je to olakšalo posao crno-belima koji su samo sedam minuta kasnije preko reprezentativca Gane Tejga poveli sa 2:0 i to posle odlične asistencije Saše Ilića, a već u 69. minuta je njegova zamena Šćepović povisila prednost na 3:0.

Uveliko je bilo jasno kome će pripasti pobeda u ovom meču, pa su crno-beli iskoristili priliku i za egzibiciju u završnici. Bar se publika nadala da će penal u 87. minutu izvesti golman Vladimir Stojković, ali umesto njega odgovornost preuzeo Iliev, čiji prvi šut nije završio u mreži ali drugi jeste za konačnih 4:0.