Izvor: Sportske.net, 06.Avg.2018, 17:39 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kari doveo Blažiča u Barselonu
Bivši trener Crvene zvezde doveo bivšeg košaraka crveno-belih u Barselonu.
U različitim vremenima su Svetislav Pešić i Jaka Blažič branili boje Crvene zvezde ali će sada kao bivši članovi beogradskih crveno-belih sarađivati u Barseloni.
Još uvek se čeka na zvaničnu potvrdu katalonskog kluba ali provereni izvori navode da je slovenački reprezentativac dogovorio jednogodišnju saradnju sa Barsom.
Dogovor je postignut tokom prepodneva, >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << tako da će Jaka Blažič (28, 196 cm) nakon sezone provedene u ekipi Andore obući dres slavnog katalonskog kluba.
Slovenac je nakon osvajanja zlatne medalje na EuroBasketu sa svojim nacionalnim timom imao odlučnu sezonu u ekipi Andore. Blažič je u ACB ligi beležio prosek od 13,6 poena i 4,3 skoka po meču.
Barsa je projekat za novu sezonu započela krajem juna kada je ugovor na godinu dana potpisao Svetislav Pešić. Potom su počela da pristižu pojačanja, a najvažniji igrači su produžili ugovore.
Katalonci su pre Jake Blažiča angažovali Kajla Kjurika (Zenit), Kevina Pengosa (Žalgiris), Krisa Singltona (PAO) i Artema Pustovija (Obradoiro). Nove ugovore sa klubom potpisali su Pau Ribas i Ante Tomić.
Pogledaj vesti o: Crvena Zvezda








