ČELENDŽ KUP: Zagrepčanke prejake za crveno-bele

Izvor: Sportski Žurnal, 05.Feb.2012, 22:16   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Crvena zvezda – Lokomotiva 21:26 (12:15)
Dvorana SC Banjica. Gledalaca: 700. Sudije: Marić i Mašić (Srbija). Sedmerci: Crvena zvezda 10(6), Lokomotiva 1(0). Isključenja: Crvena zvezda 6, Lokomotiva 6 minuta.
CRVENA ZVEZDA: Obradović 3, Luković 5 (1), Bokarić 3, Čolić (13 odbrana, sedmerac), Stepanić 1, Marić 2, Stekić 1 (1), Mistrić 6(4), Kokoresković, >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << Golić, Pavlov, Radović, Ležaja, M. Milojević, J. Milojević.
LOKOMOTIVA: Bašić 6, M. Milić 5, Ježić 4, Bukovina (12 odbrana, 3 sedmerca), I. Milić 8, Milanović Litre 1, Razum, Smiljanić, Puljić, Kršnik, Vučković, Basarić, Janković, Bušić 1, Čović 1, Poljak.
Igrač utakmice: Katarina Ježić (Lokomotiva)
Semafor: 2:1 (3), 4:2 (8), 4:6 (13), 5:8 (14), 9:10 (20), 11:14 (28), 13:18 (36), 16:18 (39), 17:23 (48), 19:23 (56), 21:24 (58).

Debi na evropskoj sceni, u osmini finala Čelendž kupa, crveno-bele devojke nisu ukrasile pobedom.
Zagrepčanke su bile mnogo bolje, pre svega organizovanije u igri što im je na kraju i donelo bolji rezultat. Domaće su na terenu, osim u početnih desetak minuta, pre ličile na muve bez glave nego na organizovan sastav. Individualna igra pre svega bekova, pokušavanje da se prođe „glavom kroz zid, kroz samu sredinu  nije donosilo nikakav rezultat, sem greški, izgubljenih lopti a potom i lakih golova za Hrvatice. Nije imao domaći sastav rešenja za Sonju Bašić i prezimenjakinje Milić koje su nemilice tresle mrežu Marije Čolić.
Na poluvremenu podnošljivih minus 3 već na startu drugog dela poraslo je na pet golova zaostatka što je nateralo trenera domaćih Žerajića da pokuša nešto sa izmenama na bekovskim pozicijama ali ne zna se ko je sinoć bio gori, da li Stekićeva ili Stepanićeva, prodavale su lopte, pravile greške a do gola nikako nisu mogle.
Onda je u 38. minutu odjeknula prva i jedina petarda ubačena od strane stotinak Delija prisutnih na meču, to kao da je sputalo gošće a prenulo domaće, koje su serijom 3:0 stigle na 16:18. I to je bilo sve od crveno-belih devojaka, još jednom su stale a naročito između 45. i 55. minuta kada nisu postigle ni gol. Za to vreme Zagrepčanke su već stekle šest golova razlike koje su bez većih problema sačuvale do samog kraja.
Kod gošći bekovi Marija Milić i Bašićeva bile su nezaustavljive za Zvezdinu odbranu, kao i krilo Ivana Milić ali je ipak najbolji utisak ostavila Katarina Ježić. Reprezentativni pivot Hrvatske fantastično je radila na crti, otvarala poziciju za svoje bekove a stigla je i da iznudi na desetine prekršaja, uz to i postigne četiri gola.