Izvor: S media, 09.Mar.2012, 16:41 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Tadić: Izbori potvrda sloge i jedinstva (VIDEO)
Predsednik Srbije Boris Tadić izjavio je danas da predstojeći izbori, uprkos političkim razlikama učesnika, treba da budu potvrda jedinstvenosti i sloge u pogledu strateških ciljeva i da odmah po njihovom završetku treba formirati vladu.
Ta vlada, rekao je Tadić, trebalo bi odmah da preduzme najvažnije i najteže mere, koje će omogućiti bolji život građanima.
Tadić i Monti: Veliki >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << potencijal za saradnju (FOTO+VIDEO)
DS i Ljajić potpisali koalicioni sporazum
Dinkić: Kandidata za premijera predstavljamo u nedelju
"Samo tako će Srbija moći snažno da krene napred nakon što svet, kako najavljuju ekonomisti, izađe iz krize tokom 2013. godine", rekao je predsednik Srbije novinarima u Kučevu, gde je danas, u selu Sena, obišao porodično preduzeća za proizvodnju aluminijumske i PVC stolarije.
"Ovi izbori treba da budu, uprkos političkim razlikama, potvrda jedinstvenosti Srbije i sloge oko stateških ciljeva - ulaska zemlje u EU koja znači bolji život za građane, ali i poštovanja svakog nacionalnog prava i identiteta, kao i legitimnih prava Srbije na Kosovu i Metohiji, kao i svuda gde su ona ugrožena", rekao je Tadić.
On je dodao da su upravo to "crvene linije" oko kojih svi treba da se slože i o kojima rukovodstvo Srbije govori međunarodnoj zajednici.
Tadić je takođe rekao da je veoma važno da izbori budu "bez teških reči i sukoba", odnosno da koliko god mogu budu korektni i fer, što, kako je naveo, nije uvek u prošlosti bio slučaj.
"Danas imamo bolju atmosferu u Srbiji. Nekada su izbori bili pitanje života i smrti, bilo je pretnji i agresija i veliko je ostvarenje ovo što smo postigli transformišući naše mirovno i građansko društvo u kome ljudi poštuju jedni druge, svaki identitet, etničku pripadnost, religijsku posebnost, ali i političku različitost", rekao je Tadić.
(Tanjug)
Pogledaj vesti o: Boris Tadić










