Borske rukometašice bolje od Požarevca 30:24

Izvor: MC Bor, 25.Mar.2016, 13:43   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Tekst i foto : S.Ranđelović
ŽJRK BOR – ŽRK POŽAREVAC 30:24 (12:13)
ŽJRK BOR: Ilić Marijana, Velinović, Jevtov, Petrović, Mihajlović 3, Kostić 4, Stankovski 3, Simonović 4, Nikolov, Ilić Milica, Veljković 2, Radević, Milić 5, Redžeplar, Novaković 9, Simić.
ŽRK POŽAREVAC: Mitić, Goldiabu 1, Dikić, Mitrović-Bogdanović 9, Đorđević 3, Stanojlović 4, Blagojević >> Pročitaj celu vest na sajtu MC Bor << 3, Jovanović K., Spasojević, Jovanović S., Blagojević, Štrbac, Nikolić, Stanković 4, Lukić, Dimitrijević.
Sudije: Stanković Danijel i Stefanović Marijan (Leskovac); Kontrolor: Živković Vladimir (Niš);
Isključenja: Bor (18.min.); Požarevac (8. min.); Sedmerci: Bor 6(4); Požarevac 5 (5)
Igrač utakmice : Marijana Ilić (ŽJRK BOR)
U derbiju prvog kola „prolećnog“ dela prvenstva Super „B“ lige Srbije za rukometašice ekipa Bora ostvarila je važnu pobedu protiv direktnog konkurenta za osvajanje jednog od prva dva mesta koje vode u najkvalitetniji rang takmičenja Super „A“ ligu. Gošće  su dobro otvorile utakmicu,vodile su 0:2, 2:4, 3:5 u prvih 10 minuta utakmice. Boranke su u periodu od 14 do 24 minuta preokrenule rezultat pre svega zahvaljujući odbranama Marijane Ilić i povele sa 12:9. Do kraja poluvremena Požarevac pravi seriju od 4:0 i na poluvreme odlazi sa prednošću od jednog gola 12:13. U drugom delu utakmice Bor je bio znatno bolji i na kraju osvojio dva značajna boda. Konačan rezultat 30:24. U ekipi Bora pored golmana Marijane Ilić koja je zasluženo ponela epitet igrača utakmice, istakle su se i Milica Novaković koja je postigla 9 golova (3 iz sedmeraca), Bojana Milić sa 5 postignutih golova i kapiten Aleksandra Mihajlović  i Tamara Simonović sa po 4 pogodaka. Kod gošći najbolja je bila Slađana Mitrović-Bogdanović sa 9 golova.