Železničari u RS ponovo u štrajku

Izvor: B92, 04.Jun.2011, 14:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Železničari u RS ponovo u štrajku

Banjaluka -- Radnici Železnica RS stupili su u štrajk, tražeći od uprave preduzeća da ispuni sve obaveze preuzete sporazuma postignutog sa sindikatom 15. februara.

Garant tog sporazuma bila je Vlada RS.

Predsednik Sindikata železničara RS Nedislav Kuzmić izjavio je da radnici ŽRS traže isplatu zaostalih plata, toplog obroka, regresa za 2009. i 2010. godinu, kao i utvrđivanje odgovornosti za teško stanje u kompaniji.

Kuzmić je kazao da se u železničkom >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << saobraćaju RS odvija minimalan proces rada, što podrazumeva saobraćanje svih međunarodnih putničkih vozova, svih teretnih vozova sa brzo kvarljivom robom, kao i teretnih vozova koji prevoze robu od posebnog značaja za proces proizvodnje u privrednim organizacijama.

Uprava ŽRS saopštila je da Štrajkački odbor ne primenjuje minimum procesa rada koji je propisala Vlada RS, nego imaju svoj minimum kojim se krši vladina odluka.

Minimum procesa rada, koji je propisala Vlada RS, nalaže saobraćanje 28 putničkih i 30 teretnih vozova, dok štrajkački odbor sindikata u ŽRS primenjuje svoj minimum procesa rada prema kojem saobraća 28 putničkih i 16 teretnih vozova, navodi se u saopštenju.

Menadžment ŽRS takođe smatra da se rešenje za izmirenje dugovanja prema radnicima ne može naći na brzinu, već da je to proces koji zahteva duže vreme i dogovaranje.

Radnicima se za plate, poreze i doprinose duguje oko 25 miliona maraka.

U finansijskom izveštaju ŽRS za prvi kvartal ove godine, koji je objavljen na Banjalučkoj berzi, navedeno je da je kompanija za samo tri ove godine zabeležila nove gubitke od oko 6,4 miliona maraka, čime je ukupan gubitak porastao na 173 miliona maraka.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Željeznice RS: Minimum procesa rada mora se poštovati

Izvor: Nezavisne Novine, 04.Jun.2011

BANjALUKA - Preduzeće "Željeznice Republike Srpske" /ŽRS/ izmiriće obaveze prema radnicima u granicama svojih mogućnosti, dok je Vlada Srpske ispunila svoj dio obaveza iz sporazuma sa Sindikatom i Upravom ŽRS-a, rekao je Srni pomoćnik ministra saobraćaja i veza RS Marinko Biljanović.

Nastavak na Nezavisne Novine...

Protest bivših radnika Magnohroma

Izvor: TvojPortal.com, 05.Jun.2011, 13:35

KRALJEVO – Izvor: Kraljevačke online  Stotinak bivših radnika Magnohroma ponovo je bez najave došlo u zgradu Gradske uprave u Kraljevu, tražeći prijem kod gradonačelnika Ljubiše Simovića.. . . On im je, kažu, pre 15 dana obećao da će posredovati kod državnih organa u cilju rešavanja...

Nastavak na TvojPortal.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.