Unija prosvete ne odustaje od protesta i štrajka

Izvor: Blic, 30.Avg.2010, 12:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Unija prosvete ne odustaje od protesta i štrajka

Rukovodstvo Unije sindikata prosvetnih radnika Srbije ni posle današnjeg sastanka sa ministrom prosvete Žarkom Obradovićem nije odustalo od štrajka i protesta zakazanog za 1. septembar u Beogradu.

Kako je Tanjugu nakon sastanka u Ministarstvu prosvete rekao predsednik Unije Leonardo Erdelji, ministar je obećao da će se o njihovim zahtevima sadržanim u Programu za stabilan obrazovni sistem izjasniti do 15. >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << septembra.

U Programu je osam zahteva, među kojima je najvažniji izmena delova odredaba Zakona o osnovama sistema obrazovanja i vaspitanja, koji su, pema njegovim rečima, na terenu izazvali haos.

Erdelji je rekao da je na sastanku bilo reči i o socijalnom programu u prosveti, koji će, kako je naveo, zavisiti od pregovora sa MMF-om.

"Nama je bitno da nas deca ne biju, da se zna šta će biti sa inkluzijom dece sa smetnjama u razvoju u osnovne škole", rekao je on.

Sa ministrom Obradovićem raygovarano je i o donošenju strategije obrazovanja i izmeni kolektivnog ugovora, rekao je Erdelji.

Sindikati u četvrtak kod Cvetkovića

Premijer Srbije Mirko Cvetković informisaće u četvrtak, 2. septembra, predstavnike reprezentativnih sindikata u oblasti obrazovanja o sadržaju pregovora sa MMF-om, najavio je Obradović.

"Nakon tih pregovora znaćemo koji nam koraci slede u reformi obrazovanja", rekao je on.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.